Nagy hajrával szerezte meg negyedik bajnoki címét a Sepsi-SIC

utolsó frissítés: 09:15 GMT +2, 2019. május 22.

Sorozatban negyedik alkalommal nyerte meg a női kosárlabda nemzeti ligát a Sepsi-SIC csapata. A zöld-fehérek kedd este a döntő utolsó, ötödik mérkőzésén 59:56-ra győzték le a Sepsi Arénába látogató riválisukat, a Szatmárnémeti VSK-t. A sepsiszentgyörgyi csapat 3–2-es összesített eredménnyel lett újból aranyérmes a bajnokságban.

fotók: Szabó Attila

A döntő utolsó összecsapása rendkívül izgalmasan alakult, a végjáték pedig egészen drámai volt. Némi meglepetésre a meccs nagy részében a szatmáriak vezettek. Bár a Sepsi-SIC játékosai dobtak több pontot az első negyedben (15:11), a második tíz percben a piros-fehérek fordítottak, és a nagyszünetre is ők mehettek minimális előnnyel (25:26).

A harmadik játékrész első felében kizárólag a VSK kosarasai találtak be a gyűrűbe, sikerült kétszámjegyű különbséget kialakítaniuk. A Sepsi Angelika Slamová hármasával kezdte a felzárkózást, a negyed végére négy egység maradt a vendégek fórjából (37:41).

A negyedik felvonás során felváltva szerezték a kosarakat a csapatok, 2:22-vel a vége előtt Brittany Denson triplájával nagyon közel került története első bajnoki címéhez a szatmári együttes, amely ebben a pillanatban 56:50 arányban vezetett.

Az idegtépő hajrában Demeter Nóra kosaraival faragta hátrányát a Sepsi, majd az utolsó percen belül Annemarie Gödri-Părău egyenlített, illetve a szabálytalanságért befújt bónuszdobást is értékesítette. A címvédő akkor vette át a vezetést, amikor már csak 18 másodperc volt hátra a játékidőből.

Maikel Lopez, a szatmáriak spanyol edzője időt kért, játékosai azonban eladták a labdát támadásban. Egy fault után Krisztina Topuzovics állt a büntetővonalhoz, a szerb légiós mindkettőt bedobta. Lopez ismét időt kért, a legvégén Promise Amukamara próbálkozott egy hárompontossal, ami a palánk széléről levágódott, ezzel eldőlt, hogy a Sepsi-SIC negyedszerre is bajnoki címet ünnepelhet a nemzeti ligában.

A mindent eldöntő utolsó mérkőzésen a szatmári Oláh Andrea termelte a legtöbb pontot, a leghatékonyabb teljesítményt pedig a meccset végigjátszó Denson nyújtotta. A Sepsinél Slamová, Kristina Higgins és Gödri-Părău dobott tíz fölött. A statisztikai mutatókban csak a lepattanók (44:33 a Sepsi javára) és a blokkolás (6:0 a Szatmárnak) terén mutatkozott jelentősebb különbség, a mérkőzés jegyzőkönyve is szoros csatát tükröz.

A Sepsi-SIC először ünnepelhette hazai parketten a bajnoki cím megszerzését, a zöld-fehérek tavaly Szatmárnémetiben, 2017-ben Kolozsváron, az azt megelőző évben pedig Gyulafehérváron biztosították be az aranyérmeket.

Az idei döntőben a szatmári csapat kétmeccses hátrányból jött vissza, a háromszékiek a kettős hazai győzelem után nem tudták eldönteni a párharcot idegenben, s bár az ötödik találkozón nagyon rezgett a léc, Zoran Mikes alakulata végül idén is duplázott. A bajnokságban és a Románia Kupában is összejött a címvédés, a Sepsi-SIC ráadásul az utóbbi négy döntő mindegyikében a Szatmárnémeti VSK-t gyűrte le.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, döntő
5. mérkőzés

Sepsi-SIC–Szatmárnémeti VSK 59:56 (15:11, 10:15, 12:15, 22:15)
Sepsi Aréna, 1900 néző
A párharc végeredménye 3–2

Sepsi-SIC: Annemarie Gödri-Părău 11 (5 assziszt), Kristina Higgins 12 (9 lepattanó), Jovana Pasic 5, Demeter Nóra 6, Marina Solopova 7. Cserék: Anca Sipos, Nagy Ildikó, Ioana Ghizilă, Kovács Renáta, Angelika Slamová 12, Krisztina Topuzovics 6.
Vezetőedző: Zoran Mikes

Szatmárnémeti VSK: Andreea Huțanu 4, Kádár Annamária 5, Andra Mandache 9, Brittany Denson 15 (11 lepattanó), Promise Amukamara (7 assziszt). Cserék: Oláh Andrea 17, Andreea Lazăr, Adina Pop, Alexandra Uiuiu, Matea Tavic, Krisztina Baltics, Roxana Pane.
Vezetőedző: Miguel de Jesus Lopez Alonso

A döntő korábbi mérkőzéseinek eredményei:

4. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK–Sepsi-SIC 59:56 (7:12, 26:18, 15:12, 11:14)
Legjobb dobók: Oláh 18, Tavic, Amukamara és Denson 12-12-12 / Solopova és Higgins 14-14, Gödri-Părău 9

3. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK–Sepsi-SIC 52:47 (11:7, 15:13, 11:14, 15:13)
Denson 21, Amukamara 15, Tavic és Mandache 8-8 / Higgins és Gödri-Părău 13-13, Sipos 8

2. mérkőzés: Sepsi SIC–Szatmárnémeti VSK 57:49 (16:6, 14:16, 18:18, 9:9) Gödri-Părău 20, Pasic 16, Solopova 11 / Mandache 13, Amukamara 11, Denson 9

1. mérkőzés: Sepsi SIC–Szatmárnémeti VSK 66:54 (21:9, 15:18, 12:13, 18:14) Solopova 17, Topuzovic 15, Pasic 12 / Denson 16, Mandache 14, Amukamara 8