2020. január 23. csütörtökZelma, Rajmund

Kézi EB: Magyarország bravúrgyőzelmet aratott, de a java még hátravan

utolsó frissítés: 19:58 GMT +2, 2020. január 12.

Kemény csoportba került Magyarország a férfi kézilabda Európa-bajnokságon, hiszen a jelentős játékerőt képviselő Izland és Oroszország mellett a torna favoritját, Dániát is az ellenfelei között tudhatja.

Gulyás István szövetségi kapitány csapata elsőként Oroszországgal mérkőzött meg, a tréner a Mikler Hornyák Máthé SiposBánhidiSzita Győri hetessel kezdett, támadásban pedig Bóka játszott Sipos helyett.

A magyar alakulat rendkívül összeszedetten és fegyelmezetten játszott, az első 10 perc után kétgólos előnyre is szert tett (6-4), de az oroszok ezt meg tudták fordítani. Az első félidő hátralevő részében fej-fej mellett haladtak a csapatok, a szünetet jelző sípszó egygólos magyar vezetésnél szólalt meg.

A második félidő eleje álomszerűen alakult magyar szempontból, a hétgólos Balogh vezérletével négy góllal is vezetett már a csapat, az oroszok azonban visszajöttek, három perccel a vége előtt 25-25 állt az eredményjelzőn. Ezt követően Balogh bevert egy hétméterest, Mikler pedig hatalmas bravúrral kivédte az oroszok utolsó ziccerét, így Magyarország sokat érő győzelmet aratott.

A győzelem után Eduard Koksarov, az orosz szövetségi kapitány éles kritikával illette játékosait, több szempontból is felvetve a tapasztalt játékosok felelősségét. A tréner szerint a vereség és az ehhez vezető hibák elfogadhatatlanok ilyen jól képzett kézilabdázók esetében.

A csoport másik meccsén Izland némi meglepetésre 31-30-ra megverte Dániát, így most a szigetország vezeti a csoportot Magyarország előtt.

A magyar válogatott nagy téttel bíró találkozót játszik Dánia ellen január 13-án hétfőn este 21:30-tól. Győzelem esetén, amennyiben Izland is megveri Oroszországot, Magyarország biztosan továbbjut a kvartettből.

Borítókép: Magyar kézilabda-válogatott Facebook