2019. október 15. keddTeréz

Sepsi–Astra: a kupa nyolcaddöntőjnek rangadója

utolsó frissítés: 18:02 GMT +2, 2019. szeptember 30.

A Sepsi OSK pályaválasztóként az Astra Giurgiuval találkozik a labdarúgó Románia Kupa nyolcaddöntőjének rangadóján. A következő forduló mérkőzéseit az október 29–31. közötti napokra írta ki a Román Labdarúgó Szövetség.

A FRF bukaresti székházában megtartott hétfői sorsoláson tíz élvonalbeli, illetve három-három másod és harmadosztályú csapat volt érdekelt. A legjobb 16 közé négy erdélyi alakulat jutott be, a Sepsi OSK mellett két alsóbb osztályú kolozsvári együttes és az FC Hermannstadt is versenyben van még.

A Kolozsvári Sănătatea az ötödik forduló legnagyobb meglepetését okozta a címvédő Viitorul kiejtésével, a „zöld vírusok” a negyeddöntőbe kerülésért a Petrolul Ploiești-tel játszanak. A Kolozsvári Universitatea a FCSB-vel, míg a nagyszebeniek a CS Mioveni-nel kerültek össze a sorsoláson.

A Botoșani-ban büntetőkkel alulmaradt Kolozsvári CFR óvását időközben elutasította a szövetség, a moldvaiak megúszták egy 6000 eurós pénzbüntetéssel azt, hogy a minimális hat romániai labdarúgó helyett csak ötöt neveztek a mérkőzésre.

A Botoșani az Academica Clinceni ellen folytathatja menetelését a kupában. Az FK Csíkszeredát legyőző Metalalul Buzău a Poli Iași-t, a Dinamo a Foresta Suceavát, az U Craiova pedig a Voluntari-t kapta ellenfélnek.

A Sepsi OSK és az Astra Giurgiu eddig hat alkalommal találkozott egymással, mindannyiszor a Liga 1-ben. A piros-fehérek egyszer, a gyurgyevóiak háromszor nyertek, míg két mérkőzés döntetlennel végződött. A kupameccs előtt a bajnokságban is összecsapnak a felek, az alapszakasz 13. fordulójának keretében, szintén Sepsiszentgyörgyön. A bajnoki mérkőzést október 20-án, vasárnap 17 óra 45 perctől rendezik.

A Románia Kupa nyolcaddöntőjének részletes programját később teszi közzé a FRF.

A párosítások:

Kolozsvári Sănătatea (III.)–Petrolul Ploiești (II.)
Foresta Suceava (III.)–Dinamo(I.)
Sepsi OSK (I.)–Astra Giurgiu (I.)
Academica Clinceni (I.)–FC Botoșani (I.)
Kolozsvári U (II.)–FCSB (I.)
Metalul Buzău (III.)–Poli Iași (I.)
FC Voluntari (I.)–Universitatea Craiova (I.)
CS Mioveni (II.)–FC Hermannstadt (I.)

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, a pályaválasztói jog az elsőként feltüntett csapatokat illeti meg.