Bejutott a kupa ötödik fordulójába az FK Csíkszereda

utolsó frissítés: 23:24 GMT +2, 2019. szeptember 17.

Az FK Csíkszereda hosszabbításban kiharcolt győzelemmel jutott be szerdán a labdarúgó Románia Kupa legjobb 32 csapata közé, az ötödik fordulóban már az élvonalbeli együttesek is érdekeltek lesznek.

Az előző körben a Ceahlăul Piatra Neamț pályáján egy góllal nyerő FK Csíkszereda újabb harmadosztályú ellenfelet búcsúztatott, ezúttal is minimális különbségű sikerrel. Barcarozsnyón a piros-feketék továbbjutást jelentő gólját a hosszabbításban becserélt Kálmán Szilárd szerezte a 117. percben. A szovátai középpályás mintegy harminc méterről volt eredményes egy kiválóan eltalált lövéssel.

Valentin Suciu a következő összeállításban küldte pályára csapatát: Damir Ljuljanovic – Majzik Adrián, Raul Palmeș, Csonka Bonifác, Simó Csongor, Takács Martin, Eder González, Barta Norbert (Marius Corbu 119.), Soufiane Jebari (Berde István 46.), Magyar Szilárd (Kálmán Szilárd 97.), Hodgyai László (Bajkó Barna 68.).

A negyedik fordulóban lejátszott 18 mérkőzésből csak kettőn tudott nyerni alacsonyabb osztályú csapat, a Flacăra Horezu a FC Argeș-t, a CS Făurei pedig a Farul Konstancát ejtette ki. Az erdélyi és bánsági alakulatok közül az FK Csíkszereda mellett az Aradi UTA, a Kolozsvári U, a Temesvári Ripensia, a Resicabányai CSM, a Kolozsvári Sănătatea, illetve a Fehér megyei Alsógáld csapata is bejutott a kupa ötödik fordulójába.

A nyolcaddöntőbe kerülésért szeptember 24–26. között 14 élvonalbeli, 11 másodosztályú és 7 harmadik ligás gárda mérkőzik meg, a sorsolást a Román Labdarúgó Szövetség székházában tartják csütörtök délután.