2019. szeptember 16. hétfõEdit

Bejutott a kupa ötödik fordulójába az FK Csíkszereda

 utolsó frissítés: 12:22 GMT +2, 2019. szeptember 12.

Az FK Csíkszereda hosszabbításban kiharcolt győzelemmel jutott be szerdán a labdarúgó Románia Kupa legjobb 32 csapata közé, az ötödik fordulóban már az élvonalbeli együttesek is érdekeltek lesznek.

Az előző körben a Ceahlăul Piatra Neamț pályáján egy góllal nyerő FK Csíkszereda újabb harmadosztályú ellenfelet búcsúztatott, ezúttal is minimális különbségű sikerrel. Barcarozsnyón a piros-feketék továbbjutást jelentő gólját a hosszabbításban becserélt Kálmán Szilárd szerezte a 117. percben. A szovátai középpályás mintegy harminc méterről volt eredményes egy kiválóan eltalált lövéssel.

Valentin Suciu a következő összeállításban küldte pályára csapatát: Damir Ljuljanovic – Majzik Adrián, Raul Palmeș, Csonka Bonifác, Simó Csongor, Takács Martin, Eder González, Barta Norbert (Marius Corbu 119.), Soufiane Jebari (Berde István 46.), Magyar Szilárd (Kálmán Szilárd 97.), Hodgyai László (Bajkó Barna 68.).

A negyedik fordulóban lejátszott 18 mérkőzésből csak kettőn tudott nyerni alacsonyabb osztályú csapat, a Flacăra Horezu a FC Argeș-t, a CS Făurei pedig a Farul Konstancát ejtette ki. Az erdélyi és bánsági alakulatok közül az FK Csíkszereda mellett az Aradi UTA, a Kolozsvári U, a Temesvári Ripensia, a Resicabányai CSM, a Kolozsvári Sănătatea, illetve a Fehér megyei Alsógáld csapata is bejutott a kupa ötödik fordulójába.

A nyolcaddöntőbe kerülésért szeptember 24–26. között 14 élvonalbeli, 11 másodosztályú és 7 harmadik ligás gárda mérkőzik meg, a sorsolást a Román Labdarúgó Szövetség székházában tartják csütörtök délután.  

A negyedik forduló eredményei:                              

Váradszentmártoni CSC–Kolozsvári Universitatea 1–2
Kolozsvári Sănătatea–Léndárdfalvi SK 3–1
Alsógáldi Industria–Szászrégeni Lendület 4–3
Kisjenői Körös–Aradi UTA 1–3
Győröd és Szőlőtelepi CSC–Temesvári Ripensia 1–3
Resicabányai CSM–Temesvári ASU Poli 1–0
Vediţa Coloneşti–U Craiova 1948 1–2 – h.u.
Flacăra Horezu–FC Argeș 2–1
Flacăra Moreni–CS Mioveni 1–2  
Barcarozsnyói Olimpic Cetate–FK Csíkszereda 0–1 – h.u.
Sportul Snagov–Petrolul Ploiești 0–1
CS Tunari–Metaloglobus Bukarest 0–2
Steaua Bukarest–Concordia Chiajna 1–2 – h.u.
FC Rapid–Dunărea Călărași 3–0  
SC Popeşti-Leordeni–Turris-Oltul Turnu Măgurele 1–2  
CS Făurei–Farul Konstanca 2–1
Metalul Buzău–CSM Focşani 1–0 – h.u.
Foresta Suceava–Aerostar Bákó 2–1 (0–1)

A sorsolás előtti kalapbeosztás:

Első kalap: Kolozsvári CFR, FCSB, FC Viitorul (címvédő), U Craiova, Astra Giurgiu, Sepsi OSK, Medgyesi Gaz Metan, Dinamo, FC Voluntari, Politehnica Iași, FC Hermannstadt, Kolozsvári U, CS Mioveni, FK Csíkszereda, Turris-Oltul Turnu Măgurele

Második kalap: FC Botoșani, Concordia Chiajna, Chindia Târgoviște, Academica Clinceni, Petrolul Ploiești, Metaloglobus Bukarest, Temesvári Ripensia, Aradi UTA, FC Rapid, Resicabányai CSM, U Craiova 1948, Flacăra Horezu, Foresta Suceava, Kolozsvári Sănătatea, Metalul Buzău, CS Făurei, Alsógáldi Industria

Frissítés: kisorsolták az ötödik forduló párosításait:

FC Rapid–Politehnica Iași
Concordia Chiajna–FC Voluntari
Academica Clinceni–Turris-Oltul Turnu Măgurele
Flacăra Horezu–Astra Giurgiu
Sepsi OSK–Temesvári Ripensia
FC Botoșani–Kolozsvári CFR
Foresta Suceava–Medgyesi Gaz Metan
Aradi UTA–Dinamo
CS Făurei–CS Mioveni
Kolozsvári Sănătatea–FC Viitorul
U Craiova 1948–Kolozsvári U
Metalul Buzău–FK Csíkszereda
Resicabányai CSM–U Craiova
Metaloglobus Bukarest–FCSB
Chindia Târgoviște–FC Hermannstadt
Alsógáldi Industria–Petrolul Ploiești

futballlabdarúgó Románia KupaFK Csíkszereda
Ha tetszett a cikk, lájkold a LeLátót!

Hírek