2019. november 21. csütörtökOlivér

Hamed duplázott a székely csapatok felkészülési meccsén

utolsó frissítés: 18:07 GMT +2, 2019. szeptember 04.

A nemzetközi szünetet kihasználva a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda szerdán felkészülési mérkőzést játszott egymással a sepsiszentgyörgyi stadionban.

A barátságos meccsen kijött a székelyföldi csapatok közti osztálykülönbség, az élvonaban szereplő háromszékiek Yasin Hamed duplájával 2–0-ra nyertek a másodosztályú piros-feketék ellen. A nagyszalontai szélső mindkét gólját az első félidőben szerezte. A mérkőzés végén a csíkiak tizenegyeshez jutottak, de a szépítés elmaradt, Erdei Carlo büntetőjét kivédte Niczuly Roland.

Az eredeti program szerint az FK Csíkszereda a hét elején Ploiești-en vendégszerepelt volna a Liga 2 ötödik fordulójában, de hogy kímélje az Ilie Oană Stadion gyepszőnyegét, a szövetség elhalasztotta a mérkőzést november elejére. A válogatott ugyanis a ploiești-i létesítményben fogadja Máltát az Eb-selejtező hatodik fordulójában, utóbbi összecsapást vasárnap (szeptember 8-án) este rendezik.

A másodosztályban négy ponttal pillanatnyilag 16. FK Csíkszereda legközelebbi tétmérkőzését Konstancán, a Farul vendégeként játssza szintén vasárnap, 13.30-tól. A Sepsi OSK, amely 1–6–1-es mérleggel jelenleg nyolcadik a Liga 1-ben, tíz nap múlva az újonc Chindia Târgoviștevel mérkőzik idegenben.