2019. szeptember 21. szombatMáté, Mirella

A Dinamo elvette a Sepsi OSK veretlenségét

utolsó frissítés: 02:32 GMT +2, 2019. szeptember 03.

Már csak a listavezető Medgyes veretlen az élvonalbeli román labdarúgó-bajnokságban, miután az alapszakasz nyolcadik fordulójának zárómérkőzésén a hazai pályán játszó Sepsi OSK 1–0-ra kikapott a Dinamo Bukaresttől.

A jó iramú, helyzetekben gazdag hétfői esti meccset a cserejátékos Daniel Popa megmozdulása döntötte el a 83. percben: a Dinamo 19-ese Dan Nistor passza után a tizenhatos félköréből bombázta a bal alsóba a labdát.

Fejér Béla több védést is bemutatott a találkozó során, az elsőt Sorescu nagy lehetőségénél a 12. percben. Dusan Uhrin 3–5–2-es felállása némiképp meglepte László Csaba alakulatát, a vendégeknek Neicuțescu is megszerezhette volna a vezetést a félidő derekán, de a Fejérről kipattant Nistor-bombát követően a fiatal csatár a kapufát találta el.

A Dinamo beköltözött a Sepsi térfelére, Montini lövésénél újból Fejérnek kellett mentenie, de a játékrész utolsó nagy helyzete a másik kapunál maradt ki: egy röviden elvégzett szöglet után Gál-Andrezly találta meg nagyszerű beadással Safrankót, a szlovák válogatottba behívott ék kevéssel fejelt mellé.

A szünetben csak László Csaba cserélt, Fülöp István helyett a kameruni Edgar Sallit küldte be, majd a gólfelelős Karanovic is érkezett, az U21-es válogatott Carnat helyett. A sepsiszentgyörgyi csapat bátrabb játékkal rukkolt elő a második félidőben, egy ideig sikerült is átvenni az irányítást. A 62. percben Piscitelli-bravúrt láthattunk Safranko közeli fejesénél, a beadás feladója ezúttal is a honfitárs Gál-Andrezly volt.

A másik oldalon Fejér szögletre ütötte Montini próbálkozását, majd egy veszélyesen betekert sarokrúgásnál Klimavicius hagyott ki órási lehetőséget, maradt a 0–0. Az izgalmas, nyílt sisakos küzdelemben a Sepsi nem elégedett meg a döntetlennel és ment előre a győztes gólért. Velev kapufát lőtt, Kilyén Szabolcs szabadrúgása az oldalhálóban landolt, aztán egy veszélytelennek tűnő támadásnál Popa törte meg a gólcsendet.

Az egyenlítés Vașvari lábában volt a 89. percben, a zilahi középpályás egy szépen kidolgozott akció végén csúnyán elrontotta a befejezést a büntetőpont mellöl...

A Dinamo a 19/20-as idényben először tudott nyerni idegenben és a három ponttal beérte a kilencedik helyről a nyolcadikra visszacsúszó OSK-t.

Liga 1, alapszakasz, nyolcadik forduló

Sepsi OSK–Dinamo 0–1 (0–0)
gól: Popa (83.)
vezette: Ovidiu Hațegan
sárga: Tincu (44.), ill. Ciobotariu (73.)

Sepsi: Fejér – Kilyén, Barisic, Tincu, Konongo – Velev – Gál-Andrezly (Deaconu 84.), Fülöp (Salli a szünetben), Vașvari, Carnat (Karanovic 54.) – Safranko. Edző: László Csaba.

Dinamo: Piscitelli – Ciobotariu, Klimavicius, Popescu – Sorescu (Moldoveanu 82.), Nistor, Fabbrini (Răuță 90.), Filip, Corbu – Montini, Neicuțescu (Popa 61.). Edző: Dusan Uhrin.

Korábbi eredmények:

FCSB–Viitorul 2–1 (1–1)
gól: Popa (38.), Gnohere (65.), ill. Iancu (45.)

FC Hermannstadt–Chindia Târgoviște 2–1 (1–0)
gól: Petrescu (17.), Debeljuh (75.), ill. Florea (48.)

Astra Giurgiu–Kolozsvári CFR 3–2 (1–1)
gól: Păun (27., 91.), ill. Radunovic (38., 64., mindkettőt 11-esből)

Medgyesi Gaz Metan–Politehnica Iași 3–2 (0–0)
gól: M. Constantin (58., 11-esből), Chamed (68.), Buș (74.), ill. Bălan (50., 52., utóbbit 11-esből)

FC Voluntari–Universitatea Craiova 1–2 (1–0)
gól: Ebralidze (16.), ill. Mihăilă (46.), M.A. Roman (87.)

FC Botoșani–Academica Clinceni 2–2 (2–2)
gól: Țigănașu (4.), Ofosu (26.), ill. Buziuc (37.), Vojtus (45.)