2019. szeptember 15. vasárnapEnikõ, Melitta

Sima Slavia-siker a prágai derbin

utolsó frissítés: 12:16 GMT +2, 2019. augusztus 25.

A Kolozsvári CFR-hez hasonlóan a Slavia Prága is kategorikus győzelemmel melegített a kapitális szerdai BL-selejtezőre. A cseh bajnok 4–0-ra ütötte ki szombaton este a Bohemians 1905 együttesét.

A Slaviánál csak Kudela maradt tagja a kezdőtizenegynek, az edzői stáb az alapemberek zömét pihentette. A román légiósok közül Stanciu a kispadon foglalt helyet, Băluță viszont végigjátszotta a mérkőzést.

A prágai derbin Husbauer gyönyörű szabadrúgágóljával már a kilencedik percben előnybe került a Slavia. A házigazdák második találatát Frydrych fejelte egy szöglet után a második félidő elején, majd egy újabb sarokrúgást követően Kudela lőtte a harmadikat. A végeredményt a csereember Traoré állította be a hosszabbításban.

A címvédő Slavia hét forduló után kis híján hibátlan mutatóval vezeti a cseh bajnokságot, a piros-fehérek hat siker mellett egy döntetlent játszottak, gólarányuk 15:1 és hat ponttal többet birtokolnak, mint a második FK Jablonec.

Mint ismert, a cseh bajnok 1–0-s előnnyel várja a prágai visszavágót a labdarúgó Bajnokok Ligája utolsó selejtezőkörében.

Nyitókép: slavia.cz