2019. október 15. keddTeréz

US Open: Begu sikerrel vette az első selejtezőkört

utolsó frissítés: 12:11 GMT +2, 2019. augusztus 20.

A női teniszezők világranglistáján 92. Irina Begu bejutott hétfőn a US Open második selejtezőkörébe, miután két szettben, 6:3, 6:2-re győzött a török Pemra Özgen ellen, aki 183. a WTA-rangsorban.

A 28 éves bukaresti versenyző csak egyszer veszítette el az adogatását a mérkőzésen, ugyanakkor négyből négy bréklabdát értékesített, s végül 1 óra 15 perc alatt jutott tovább.

Begu a második selejtezőkörben a brit Naiktha Bains ellen 6:3, 6:1 arányban nyerő Jana Cepelovával találkozik.

Begu és Cepelova korábbi három egymási elleni mérkőzésének mindegyikén a kassai lány diadalmaskodott, New Heavenben (2017), Szöulban (2016) és Cincinattiben (2013) is kemény pályán csaptak össze.

Irina Begu a kazah Jelena Ribakina és a spanyol Paula Badosa után a harmadik kiemelt a US Open női egyesének selejtezőjében.

A New York-i Grand Slam-torna első főtáblás mérkőzéseit jövő hétfőn, augusztus 26-án rendezik.