2019. december 9. hétfõNatália

Halep lesz a hónap teniszezője?

utolsó frissítés: 15:54 GMT +2, 2019. augusztus 01.

A női teniszezők érdekeit képviselő WTA kihirdette a júliusi hónap játékosa díjra esélyes négy teniszezőnő nevét, akik közt természetesen a friss wimbledoni győztes Simona Halep is szerepel.

Simona Halep első román teniszezőként nyerte meg a legpatinásabb Grand Slam-tornát, a döntőben egészen meglepő magabiztossággal (6:2, 6:2) utasítva maga mögé a hétszeres bajnok Serena Williamset.

A közönségdíjat rajta kívül még hárman nyerhetik el: Serena Williams, minden idők legeredményesebb női teniszezője. A svájci Jil Teichmann, aki nagy meglepetésre nemrégiben megnyerte a palermói tornát, és jelenleg az 54. helyezett a világranglistán, és végül a jurmalai torna győztese, a lett Anastasija Sevastova, aki 11. a világranglistán.