2019. november 21. csütörtökOlivér

Halep egy győzelemre áll második GS-diadalától

utolsó frissítés: 19:09 GMT +2, 2019. július 11.

Simona Halep pályafutása során először jutott be a wimbledoni tenisztorna döntőjébe, miután csütörtök délután meggyőző játékkal nyert Elina Szvitolina ellen a londoni All England Clubban zajló füves pályás Grand Slam-viadalon.

A korábbi világelső román teniszező mindössze 1 óra 13 perc alatt abszolválta elődöntőjét az ukrán lánnyal szemben.

Halep az első játékban nehezen hozta adogatását, de az ugyancsak hosszú második gémben elvette Szvitolina szerváját. Ellenfele visszabrékelt, ám ezt követően Halep akarata érvényesült, és 44 perc alatt szettelőnybe került.

A második játszmában 3–3-ig fej-fej mellett haladtak a versenyzők, Halepnek ekkor összejött az újabb brék, végül magabiztosan nyert 6:1, 6:3 arányban.

A 27 éves konstancai teniszező a szombati döntőben a Serena Williams–Barbora Strycova mérkőzés nyertesével találkozik.

Simona Halep a tavalyi Roland Garros után második Grand Slam-diadalára hajt, és ez lesz az ötödik döntője a négy nagy torna egyikén. Párizsban 2014-ben és 2017-ben, a melbourne-i Australian Openen pedig 2018-ban állt közel a végső győzelemhez. A wimbledoni bajnokságon eddigi legjobb eredményét egy elődöntőbe jutás jelentette, 2014-ben.

Frissítés: Serena hozta a kötelezőt

A papírformának megfelelően másodikként Serena Williams jutott be a női egyes döntőjébe, a 23-szoros Grand Slam-bajnok amerikai 6:1, 6:2-re verte cseh ellenfelét a legjobb négy között.