2019. november 21. csütörtökOlivér

Halep elődöntőbe jutott Wimbledonban

utolsó frissítés: 18:04 GMT +2, 2019. július 09.

Elődöntőbe jutott Simona Halep a wimbledoni teniszbajnokságon, miután kedden 7:6(4), 6:1-re legyőzte a kínai Csang Suajt.

A jelenleg a világranglista hetedik helyén álló román teniszező 1 óra és 26 perc alatt nyert Csang ellen (30 éves, WTA - 450).

Halep 0:3-ra elengedte a meccs elején a kínait, aztán 1:4-lett. A hatodik játékot Halep négy bréklabdát hárítva nyerte meg, majd 4:4-re feljött, ezután mindenki megnyerte szerváit és rövidítésbe ment a szett, amelyet Simona 7-4-re hozott.

A második játszmában Csang egyre többet hibázott és Simona sima 6:1-re nyert.

Halep, aki tavaly a harmadig fordulóig jutott az All England Clubban, idei teljesítményével bebiztosított magának egy 588 000 dolláros csekket és 780 WTA pontot, és a döntőbe jutásért az ukrán Jelina Szvitolina és a cseh Karolina Muchová párharc győztesével játszik. (agerpres)