2019. július 23. keddLenke

Halep búcsúztatta az amerikaiak csodatinijét és már negyeddöntős Wimbledonban

utolsó frissítés: 19:43 GMT +2, 2019. július 08.

Negyeddöntőbe jutott Simona Halep a wimbledoni teniszbajnokságon, miután hétfőn 6:3, 6:3-ra legyőzte az amerikai Cori Gaufft (WTA - 313).

A jelenleg a világranglista hetedik helyén álló Halep 1 óra és 14 perc alatt nyert mindössze 15 éves, a selejtezőből érkezett ellenfele ellen. A meccset a volt világelső az elejétől a végéig uralta, jóllehet fiatal ellenfele nagyon bátor ellenállást tanúsított.

Halep két ászt ütött, Gauff egyet sem, a román teniszező 14 ki nem kényszerített hibát vétett, ellenfele 28-at.

Simona eddigi teljesítményéért egy 294 000 dolláros csekket és 430 WTA pontot kap, és a negyeddöntőben a kínai Csang Suajjal játszik, aki hétfőn 6:4, 1:6, 6:2-vel búcsúztatta az ukrán Dajana Jasztremszkát.

Csang Suaj (30 éves, WTA - 50.) 2-1-re vezet Halep ellen az egymás elleni mérkőzések tekintetében, a kínai lány legutóbb 2016-ban, az ausztrál nyílt teniszbajnokságon győzött Haleppel szemben. (agerpres)