2019. július 23. keddLenke

Ausztrál lány az új világelső, 43 éve először

utolsó frissítés: 18:55 GMT +2, 2019. június 24.

Ashleigh Barty személyében hétfőtől ausztrál lány vezeti a női teniszezők világranglistáját. Erre legutóbb 1976-ban volt példa, akkor Evonne Goolagong állt az élen.

A 23 éves Barty a birminghami torna megnyerésével előzte meg Oszaka Naomit, a kétszeres Grand Slam-bajnok japán teniszezőt, aki 21 héten keresztül vezette a WTA-ranglistát.

Barty szettveszteség nélkül diadalmaskodott a füvespályás angliai viadalon, a döntőben jelenlegi párospartnerét, a német Julia Görgest győzte le 6:3, 7:5-re.

A fiatal ausztrál versenyző nemrég a Roland Garroson is jobbnak bizonyult minden ellenfelénél, Párizsban pályafutása első egyéni GS-sikerét ünnepelhette. Tavaly a US Openen az amerikai CoCo Vandeweghe oldalán lett bajnok, a fináléban a Babos Tímea-Kristina Mladenovic magyar-francia kettőst múlták felül.

Ashleigh Barty ötéves korában fogott először teniszütőt, 2010-ben vált profivá, de a 2014-es US Open után tartott egy hosszabb szünetet, ami alatt hivatásos krikettjátékos volt hazájában, a Brisbane Heat és a Queensland Fire csapatánál.

A tenisszel nem hagyott fel teljesen, 2016-ban visszatért és azóta hat WTA-tornát (Birmingham, Miami Roland Garros, Nottingham, Zhuhai, Kuala Lumpur) nyert egyesben. Párosban további tíz tornagyőzelemmel büszkélkedhet, mind a négy Grand Slamen játszott már döntőt.

A birminghami bajnoksággal párhuzamosan rendezték múlt héten a Mallorca Opent, ahol Sofia Kenin a januári Hobart International után második trófeáját szerezte meg idén. A 20 esztendős amerikai a döntőben a svájci Belinda Bencic-et verte három játszmában.

Ezen a héten Eastbourne International elnevezésű verseny zajlik, innen az újdonsült világelső karsérülésre hivatkozva visszalépett. A wimbledoni GS-torna jövő hétfőn, július 1-én rajtol Londonban.