2019. október 15. keddTeréz

Döntőbe jutott Simona Halep a madridi tornán

utolsó frissítés: 20:35 GMT +2, 2019. május 10.

Döntőt játszhat Simona Halep a Madridban zajló, 7.021.128 dollár összdíjazású salakpályás tenisztorna női versenyében, miután pénteken 6:2, 6:7, 6:0-ra legyőzte a svájci Belinda Bencicet. Ha elhódítja a trófeát, hétfőtől ismét átveszi a vezetést a világranglistán - írja az Agerpres.

Az első szettet egyértelműen Halep uralta, magabiztos és pontos játékot mutatott, míg Bencic (WTA-18) szétszórtan játszott, mindössze két játékot sikerült megnyernie.

A második szettet brékkel kezdte a román lány, ezt követőan azonban a svájci megnyert zsinórban három game-et, átvéve a vezetést. Halep kiegyenlített 3:3-ra, és innen fej-fej mellett haladt a két játékos. 6:5-ös vezetésnél Bencic szettlabdát rontott, a rövidítést azonban magabiztosan, 7-2-re nyerte.

A döntő játszma aztán ismét a román lány egyértelmű fölényét hozta, ebben a szettben egyetlen játékot sem tudott megnyerni Bencic.

Halep egy ászt ütött a találkozón, Bencic kettőt, előbbinek két kettős hibája volt, utóbbinak négy. Simona első és második szerváit is nagyobb hatékonysággal ütötte (63%-47%, illetve 48%-47%). A svájci eggyel több nyerő ütést mutatott be (30-29), de ki nem kényszerített hibája is több volt, mint Simonának (33-23).

A szombati döntőben a holland Kiki Bertens (WTA-7.) és az amerikai Sloane Stephens (WTA-8.) párharcának győztese lesz a román lány ellenfele. Amennyiben Halep megnyeri a fnálét, hétfőtől ismét átveszi a vezetést a világranglistán. Simona Halep 2016-ban és 2017-ben is elhódította a madridi trófeát, tavaly pedig a negyeddöntőig jutott a tornán. (agerpres)