2024. március 29. péntekAuguszta

FIFA-világranglista: egy hellyel előrébb a magyarok

utolsó frissítés: 17:59 GMT +2, 2019. április 04.

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség csütörtökön közzétette a férfi válogatottak áprilisi világranglistáját, a „dobogósok” nem változtak: Belgium az első, Franciaország a második, a harmadik pedig Brazília.

Az első tíz mezőnye is megegyezik a legutóbbi, februárban publikált ranglistáéval, Anglia viszont Horvátországot megelőzve feljött a negyedik helyre, a jelenleg hatodik Uruguay pedig Portugáliával cserélt helyet. Svájc továbbra is nyolcadik, Spanyolország a kilencedik, Dánia pedig a tizedik pozícióban maradt.

Az Európa-bajnoki selejtezőt 2–1-es svédországi vereséggel nyitó, majd Feröer ellen Kolozsváron papírforma-győzelmet (4–1) arató román válogatott megőrizte 25. helyét.

A magyar csapat a várakozásoknak megfelelően kikapott Szlovákiában (2–0), ezt viszont pár nappal később egy bravúrsiker követte Budapesten a horvátokkal szemben. Marco Rossi együttese 2–1-re győzött és egy helyet javítva – Bulgáriával és Montenegróval holtversenyben – most 51. a rangsorban.

A világranglistán Izrael produkálta a leglátványosabb előrelépést, a kék-fehérek a 92. helyről ugrottak előre a 82-ig. A legnagyobbat Ausztria zuhant, a „sógorok” 11 helyet rontva a 34-ek.

A fifa.com híre szerint a válogatott szünet alatt világszerte 150 mérkőzést játszottak a nemzeti együttesek.