2024. március 28. csütörtökGedeon, Johanna

Videó: a román válogatott egy góllal kikapott Svédországban

utolsó frissítés: 01:02 GMT +2, 2019. március 24.

Minimális különbségű vereséggel debütált a jövő évi labdarúgó-Eb selejtezőjének F-csoportjában a román válogatott. Cosmin Contră együttese szombat este Stockholm külvárosában, Solnában maradt alul 2–1 arányban a svédekkel szemben.

Az oroszországi világbajnokságon a negyeddöntőig jutó skandinávok az első játékrész második felében két gólt is szereztek. Előbb egy bal oldali beadásnál Robin Quaison nyerte meg a párharcát Dragoș Grigorevel szemben, és pofozta a kapuba a labdát, majd Viktor Claesson duplázta meg az előnyt egy jól helyezett lövéssel – Ciprian Tătărușanu másodjára sem tudott menteni.

A román csapat az 58. percben faragott a hátrányból, George Pușcaș hozta nagy helyzetbe Răzvan Marint, aki a szünetben becserélt Claudiu Keșerühöz emelt, és a Ludogorec Razgrad nagyváradi csatára előre vetődve, fejesgóllal szépített. Az egyenlítés már nem jött össze a vendégeknek, a sárga-kékek mindhárom pontot otthon tartották.

A mérkőzés során Jan Andersson alakulata 17 gólszerzési lehetőséget dolgozott ki, a románok pedig 13-at, a kapura tartó lövések aránya 6–5 volt a svédek javára.

Cosmin Contra több olyan fiatal labdarúgónak is lehetőséget adott, aki az U21-es válogatottban is szerepelhet, Cristian Manea, Răzvan Marin, Tudor Băluță és George Pușcaș Solnában tagja volt a kezdőtizenegynek, míg Ianis Hagi és Andrei Ivan csereként játszott.

A román válogatott kedden a kolozsvári CFR-stadionban gyűjtheti be első pontjait a selejtezőben, az ellenfél a Máltán vereséget szenvedő Feröer lesz.

Frissítés: három pont a spanyoloknak

A spanyol válogatott Valenciában kissé nehezen hozta a kötelezőt a norvégok ellen. A csoport favoritjai végig uralták a mérkőzést, s bár a Mestallában otthonosan mozgó Rodrigo góljával a 16. percben előnybe kerültek, a második félidőben a norvégoknak sikerült egyenlíteni: Joshua King, a Bournemouth támadója helyezett a bal alsóba egy szögletnél megítélt tizenegyest. Pár perccel később a spanyoloknak is befújt egy büntetőt a lett játékvezető, Andris Treimanis, a csapatkapitány Sergio Ramos pedig panenkás megoldással verte át a norvégok kapusát.

A 2–1-es győzelemmel rajtoló spanyolok kedden Máltán vendégeskednek, míg Oslóban skandináv rangadót rendeznek.

Labdarúgó Eb-selejtező, 1. forduló

F-csoport, szombati játéknap

Svédország–Románia 2–1 (2–0)
Solna, Friends Arena
játékvezető: Michael Oliver (angol)
gól: Quaison (33.), Claesson (40.) / Keșerü (58.)
sárga lap: Svensson (90+3.), S. Larsson (90+4.) / Grigore (72.), Hagi (79.), Săpunaru (82.)

Svédország: Olsen – Lustig (Krafth 24.), Helander, Granqvist (kapitány), Augustinsson – Forsberg (Svensson 68.), S. Larsson, Olsson, Claesson – Quaison (Isak 88.), Berg. Szövetségi kapitány: Jan Andersson.

Románia: Tătărușanu – Manea, Săpunaru (kapitány), Grigore, Bancu – Marin, Băluță (Ivan 78.) – Mitriță (Keșerü a szünetben), Stanciu, Chipciu – Pușcaș (Hagi 64.). Szövetségi kapitány: Cosmin Contra.

Spanyolország–Norvégia 2–1 (1–0)
gól: Rodrigo (16.), Ramos (71., büntetőből) / King (65., büntetőből)

Málta–Feröer 2–1 (1–0)
gól: Nwoko (13.), S. Borg (77., büntetőből) / J. Thomsen (90+8.)