2019. február 18. hétfõBernadett

FED-kupa: legyőzte a címvédőt és elődöntős a román csapat

utolsó frissítés: 16:11 GMT +2, 2019. február 11.

A román női teniszválogatott 46 év szünet után újra bejutott a FED-kupa világcsoportjának elődöntőjébe. Simona Halepék a 2018-as bajnok cseheket győzték le Ostravában, összesítésben 3:2-re, áprilisban pedig a franciákkal mérkőznek, szintén idegenben.

A címvédő cseheknél volt egy nagy hiányzó az ausztrál nyílt teniszbajnokságon döntős Petra Kvitova személyében, de a fogadóirodáknál a házigazdák Kvitova nélkül is favoritnak számítottak. A világranglistán ötödik Karolina Pliskova ezt igazolta is a szombati nyitómérkőzésen, amikor két szettben nyerni tudott Mihaela Buzărnescu ellen. A második meccsen viszont nem sikerült a bravúr a cseheknek, Katerina Siniakova 4:6, 0:6-ra kikapott Simona Haleptől.

A vasárnapi Pliskova-Halep rangadón az első számú román teniszező csapata második pontját is megszerezte, miután izgalmas, háromjátszmás csatában küzdötte le riválisát. Buzărnescu viszont Siniakovától is vereséget szenvedett, így a párosmérkőzésre maradt a döntés. A Siniakova/Krejcikova kettős a Begu/Niculescu duóval találkozott, s bár az első szettet az esélyesebbnek tartott csehek nyerték, a románok egyenlítették és a döntő szettben is jobbnak bizonyultak.

A román válogatott legutóbb 1973-ban játszott elődöntőt a női teniszezők csapatvilágbajnokságán, ami a sárga-kékek legjobb eredménye a FED-kupában. Simona Halepék a belgákat 3:1 arányban búcsúztató franciákkal csapnak össze április 20-21-én, amikor is a franciák szerepelhetnek hazai pályán. A másik ágon Ausztrália és Fehéroroszország együttese jutott be a legjobb négy közé.

FED-kupa, világcsoport, első forduló

Csehország–Románia 2:3

Karolina Pliskova–Mihaela Buzărnescu 6:1, 6:4
Katerina Siniakova–Simona Halep 4:6, 0:6
Karolina Pliskova–Simona Halep 4:6, 7:5, 4:6
Katerina Siniakova–Mihaela Buzărnescu 6:4, 6:2
Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova–Irina-Camelia Begu/Monica Niculescu 7:6 (7:2), 4:6, 4:6