2019. október 15. keddTeréz

Erste Liga: hetet vágott a Gyergyói HK a DAB-nak

utolsó frissítés: 17:24 GMT +2, 2019. január 26.

Kiütéses győzelemmel kezdte a jégkorong Erste Liga középszakaszát a Gyergyói Hoki Klub, a székelyföldi csapat pénteken – kiváló középső harmadnak köszönhetően – 7:2-re győzte le hazai pályán a Dunaújvárosi Acélbikák alakulatát.

Az alsóházi mérkőzésen a gyergyói gólhenger a második játékrészben indult be, a piros-fehéreknek Pavel Vorobjev szerzett vezetést a 21. percben, és amikor a harmad végén Péter Zsolt is betalált, már 5–0 állt az eredményjelzőn. Péter mesterhármassal zárta a mérkőzést, míg Vorobjev, Roman Tomanek, Orbán Szilárd és Góga Attila  két pontot tett hozzá a sikerhez.

A DAB játékosai közül Martin Saluga és Oula Uski volt eredményes.

A Gyergyói HK pillanatnyilag hét ponttal a második helyen áll az alsóházban, ahonnan a legjobb három csapat kerül be a rájátszásba.

Szintén pénteken az alsóházat vezető Fehérvári Titánok hosszabbítás után, 3–2-re győzték le idegenben a Vienna Capitals tartalékait, míg a Hokiklub Budapest szétlövés után 4–3-ra nyert a Schiller-Vasas HC ellen.

A Gyergyói HK legközelebb vasárnap 18.30-tól a bécsieket látja vendégül.