2024. március 29. péntekAuguszta

Kézilabda-vb: a magyarok lebirkózták Katart

utolsó frissítés: 00:37 GMT +2, 2019. január 15.

A magyar férfi kézilabda-válogatott végig vezetve, 32–26-ra verte Katar csapatát a német-dán rendezésű világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában.

A koppenhágai D-csoportban szereplő magyarok a pénteki nyitányon Argentínával játszottak nem várt, 25–25-ös döntetlent, majd vasárnap Angolát győzték le tíz góllal, 34–24 arányban. A hétfői mérkőzésre a csapatoknak kevesebb mint 24 órájuk volt regenerálódni, a lebonyolítási rendszert egyébként sok kritika éri a világbajnokságon.

fotó: Kovács Anikó/MKSZ

Ilyés Ferencék összeszedett védekezéssel és hatékony támadójátékkal maradtak veretlenek a hatosukban. A szünetben öt góllal vezetett Csoknyai István és Vladan Matics együttese, s bár a második félidőben az ellenfél felzárkózott mínusz háromra, a végén nem kellett izgulni az újabb két pontért.

A mérkőzés legjobbjának Lékai Mátét válaszották meg, a Telekom Veszprém irányítója hat kísérletből öt gólt szerzett. Rossz hír azonban, hogy Balogh Zsolt bokasérülést szenvedett, a MOL-Pick Szeged jobbátlövőjének a játéka bizonytalanná vált a folytatásra.

A magyar válogatott szerdán Egyiptommal, csütörtökön pedig az Eb-ezüstérmes és hibátlanul csoportelső Svédországgal találkozik a koppenhágai Royal Arénában.

Mindegyik csoportból az első három jut tovább a középdöntőbe. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2–7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

Férfi kézilabda-vb, Dánia és Németország

Csoportkör, 3. forduló, D csoport

Magyarország–Katar 32–26 (16–11)
Koppenhága, 1500 néző, v.: Nacsevszki, Nikolov (macedónok)
lövések/gólok: 36/32, illetve 43/26
gólok hétméteresből: 3/3, illetve 6/4
kiállítások: 16, illetve 10 perc

Magyarország: Mikler Roland – Hornyák Péter 3, Bodó Richárd 4, Bánhidi Bence 3, Lékai Máté 5, Balogh Zsolt 3, Bóka Bendegúz 4, cserék: Ilyés Ferenc, Nagy László 3, Ancsin Gábor 2, Sipos Adrián, Székely Márton, Iman Jamali 2, Ligetvári Patrik 1, Császár Gábor 2, Juhász Ádám. Szövetségi kapitányok: Csoknyai István, Vladan Matics.

A csoport másik mérkőzésein:

Argentína–Egyiptom 20–22 (9–8)
Svédország–Angola 37–19 (19–14)

A csoport állása: 1. Svédország 6 pont (95:59), 2. Magyarország 5 p. (91:75), 3. Katar 2 p. (77:79), 4. Egyiptom 2 p. (69:75), 5. Angola 2 p. (67:94), 6. Argentína 1 p (61:78).