2019. január 18. péntekPiroska

A Fradi és a Sportklub sem hibázott

utolsó frissítés: 18:21 GMT +2, 2019. január 12.

Továbbra is négy pont a jégkorong Erste Ligát vezető FTC-Telekom előnye a második helyen álló Csíkszeredai Sportklubbal szemben. Az alapszakasz-elsőségért versengő csapatok nem hibáztak a pénteki játéknapon, az FTC a Gyergyói HK, míg a Sportklub a Schiller-Vasas HC vendégeként nyert három góllal

A GyHK az 1–1-es első harmad után sokáig döntetlenre állt a Fradival. A zöld-fehérek a második játékrészben kettős emberelőnyben sem tudtak betalálni, de végül a mérkőzés utolsó tíz percében bedarálták Mikael Tisell alakulatát.

Időközben a Sportklubnak sem volt könnyű meccse a Vasas Jégcentrumban, Ladányi Balázs fiatal együttese kétszer is vezetett a kék-fehérek ellen. A csíkiak viszont az eltiltásából visszatérő Becze Tihamér és Konsztanytin Panov góljaival fordítottak, mindketten dupláztak, míg a 2–5-ös végeredményt Radim Valchar állította be. A vendégek egyik orosz védője, Vitalij Sulakov három gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

A Sportklub két meccsel kevesebbet játszott az FTC-nél, így a csíkiaknak a négypontos hátránya ellenére jó esélyük van az élen zárni az alapszakaszt, de ehhez vasárnap győzniük kell az UTE otthonában is.

A Brassói Corona saját közönsége előtt pénteken felülmúlta és a tabellán meg is előzte a játéknapot még a harmadik helyről kezdő DEAC-t. A Fradi elleni idegenbeli rangadón történt incidens miatt Szergej Peretyagint, a brassóiak egyik orosz légiósát négy mérkőzésre eltiltotta a liga fegyelmi bizottsága, ám a Farkasok Peretyagin nélkül is otthon tartották a három pontot. A sárga-kékek az első harmad után már háromgólos előnyben álltak, a második harmadban tovább nőtt a különbség, a vége pedig 6–3 lett.

Vasárnap az FTC látogat Brassóba, hétfőn pedig a Gyergyói HK érkezik.

Pénteken további két mérkőzés szerepelt a programban, az UTE szétlövéssel gyűrte le a Hokiklub Budapestet, míg a Fehérvári Titánok a rendes játékidőben küzdötték le a Vienna Capitals II-t.

Az alapszakasz utolsó összecsapásait január 21-én rendezik, majd két nappal később már kezdődik is a középszakasz, amely során a legjobb öt csapat a felsőházban, a többi hat pedig az alsóházban folytatja. A rájátszás február 26-án rajtol a legjobb nyolc csapattal.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz

Pénteki eredmények

Gyergyói Hoki Klub–FTC-Telekom 1–4 (1:1, 0:0, 0:3)
gól: Péter Zsolt (7.) / Nagy Gergő (10., emberelőny), Braden Walls (52.), Tóth Adrián (53.), Tóth Richárd (59.)
kapura lövések: 37–48
kiállítások: 10, ill. 20 perc

Brassói Corona–DEAC 6–3 (3:0, 2:1, 1:2)
gól: Péter Balázs (5., 60., üres kapu), Daniel Tranca (9.), Mikael Lidhammar (20., emberelőny), Mihály Árpád (34.), Jereme Tendler (37.) / Hetényi Péter (29.), Hugo Turcotte (42.), Németh Attila (58.)
kapura lövések: 54–25
kiállítások: 16, ill. 14 perc

Schiller-Vasas HC–Csíkszeredai Sportklub 2–5 (1:1, 1:2, 0:2)
gól: Fejes Nándor (3., emberelőny), Varga Tamás (22., emberelőny) / Becze Tihamér (7., 40., emberelőny), Konsztantyin Panov (36., 42,), Radim Valchar (43.)
kapura lövések: 29–36
kiállítások: 4, ill. 4 perc

Hokiklub Budapest–Újpesti TE 1–2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1) – szétlövéssel
gól: Albert Tibor (28.) / Kocsis Ferenc (20.), Ladislav Sikorcin (GWG)
kapura lövések: 35–63
kiállítások: 6, ill. 14 perc

Fehérvári Titánok–EV Vienna Capitals II 5–2 (0:0, 3:2, 2:0)
gól: Jack Lewis (21., 24. kettős emberelőny), Péter Andor (30.), Balogh Bence (54., emberelőny), Brock Beukeboom (58., üres kapu) / Timo Hiltunen (26.), Alexander Maxa (38.)
kapura lövések: 38–33
kiállítások: 13, ill. 31 perc

A bajnokság állása 1. FTC 85 pont (37 meccs), 2. Sportklub 81 (35), 3. Brassó 72 (35) , 4. DEAC 71 (37), 5. UTE 69 (37), 6. Titánok 52 (37), 7. Gyergyói HK 50 (35), 8. DAB 49 (36), 9. Capitals II 33 (37), 10. Vasas 19 (37), 11. HK Budapest 19 (37).