2018. november 16. péntekÖdön

Európa Liga: a román edző csapata meghajolt a magyar bajnok előtt

utolsó frissítés: 19:49 GMT +2, 2018. október 26.

A Vidi FC két vereség után a PAOK vendégeként aratott 2–0-s sikerével csütörtökön megszerezte első győzelmét a labdarúgó Európa Liga csoportkörében, így maradt esélye arra, hogy az első kettő között végezzen és ezzel kiharcolja a továbbjutást.

A székesfehérvári együttes Huszti Szabolcs góljával már a 12. percben előnybe került egy nagy védelmi hibát kihasználva, majd közvetlenül a szünet előtt egy szögletet követően Stopira fejelt a görögök kapujába. A hazaiak 69 százalékban birtokolták a labdát, gólt azonban nem sikerült szerezniük.

A görög ezüstérmes PAOK vezetőedzője 2017 nyarától Răzvan Lucescu, idén auguszban pedig Alin Toșca is csatlakozott a kerethez, a Real Betistől kölcsönzött balhátvéd végigjátszotta a Vidi FC elleni vesztes mérkőzést.

Az L jelű négyest a Chelsea hibátlan mérleggel, azaz kilenc ponttal vezeti, mögötte viszont a Vidinek, a PAOK-nak és a fehérorosz BATE Boriszovnak is három-három pontja van. A magyar bajnok a november 8-i negyedik fordulóban a PAOK-ot fogadja a Groupama Arénában.

UEFA Európa Liga, csoportkör, 3. forduló

L-csoport

PAOK Szaloniki–Vidi FC 0–2 (0–2)
Toumba Stadion, 22 ezer néző
játékvezető: Jevgenyij Aranovszkij (ukrán)
gólszerzők: Huszti (12.), Stopira (45.)
sárga lap: Hadzic (23.), Kovácsik (48.), Nego (73.), Fiola (75.), Hodzic (85.)

PAOK Szaloniki:  Pahalakisz – Léo Matos, Varela, Crespo, Tosca – Sahov (Prijovic, 52.), Canas – Limniosz (Warda, 46.), Pelkasz, el-Kadduri – Karelisz (Biseswar, 66.). Vezetőedző:

Vidi FC: Kovácsik – Fiola, Juhász R., Vinícius, Stopira – Nego, Hadzic, Pátkai – Huszti (Kovács I., 73.), Milanov (Nikolov, 79.) – M. Scepovic (Hodzic, 65.). Vezetőedző: Marko Nikolics.

A csoport másik mérkőzésén:

Chelsea–BATE Boriszov 3–1 (2–0)
gól: Ruben Loftus-Cheek (2., 8., 54.) / Alexei Rios (80.)

1. Chelsea 9 pont (5:1), 2. BATE 3 p. (4:7), 3. PAOK 3 p. (4:4), 4. Vidi FC 3 p. (2:3)