2024. március 29. péntekAuguszta

Erste Liga: elsüllyedt Budapesten a Brassói Corona

utolsó frissítés: 17:39 GMT +2, 2018. október 09.

Az FTC-Telekom megsemmisítő vereséget mért a Brassói Corona csapatára hétfőn este az Erste Ligában, a hazai jégen játszó zöld-fehérek 8–0-ra győztek.

A Fradi hokisai gyakorlatilag az első tíz percben eldöntötték a meccset, a zöld-fehérek 6–0-ra vezettek az első harmad felénél, s bár a folytatásban látványosan visszavették a tempót, az utolsó játékrészben további két gólt szereztek.

A vendégek leginkább a durvaságokkal hívták fel magukra a figyelmet, előbb Nagy István, majd Garrett Clarke kapott 2+10+20 perces végleges fegyelmi büntetést. Az Erste Ligában a Brassói Corona játékosai szabálytalankodtak eddig a legtöbbet, 11 mérkőzésen 342 büntetőpercet gyűjtöttek össze, ebből Garrett Clarke egymaga 103 percet „vállalt”

Greg Lindqvist, az erdélyi jégkorongcsapat svéd edzője, aki az elmúlt három szezonban az FTC-nél tevékenykedett, a következőket mondta a megszégyenítő vereség után:

„A Fradi gyorsabb, okosabb, jobb, fegyelmezettebb volt. Az első két lövésből gólt kaptunk. Sok buta hibát követtünk el, amelyekből kiállítás lett, míg az ellenfél kihasználta ezeket. A meccs már 4-0-nál eldőlt. A Fradi végig sokkal jobb volt, talán a második harmadban kicsit lelassítottak, mi pedig versenyben tudtunk lenni, és döntetlenre hoztuk azt az időszakot, de újabb kiállítások következtek. Az én felelősségem, hogyan szerepelnek a légiósok, hiszen én választottam őket és én állítom össze a taktikát. Minél hamarabb el kell felejteni ezt a meccset.”

A hétfői játéknapon további két mérkőzést rendeztek, Csíkszeredában a Gyergyói HK hosszabbítás után 4–3-ra nyert a Sportklub ellen, míg az Újpesti TE 5–3-ra múlta felül saját közönsége előtt a DEAC együttesét. A magyar bázisú bajnokságot a Csíkszeredai Sportklub vezeti 30 ponttal, második az FTC 28 ponttal, míg a harmadik helyen álló DEAC-nak 22 pontja van. A teljes tabella itt érhető el.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, ötödik játékhét

Hétfői eredmények

FTC-Telekom–Brassói Corona 8–0 (6:0, 0:0, 2:0)
gól: Myles Fitgerald (2.), Roczanov Dezső (4.), Braden Walls (9., kettős emberelőny, 11., kettős emberelőny, 46.), Dósa Krisztián (9., emberelőnyben), Pavuk Attila (10.), Nagy Gergő (42., kettős emberelőny)
kapura lövések: 43–29
kiállítások: 4, ill. 78 (Nagy István és Garrett Clarke fegyelmi büntetés + végleges fegyelmi büntetés) perc

Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói Hoki Klub 3–4 (0:1, 2:1, 1:1, 0:1) – hosszabbítás után
gól: Bíró Tamás (39., emberelőny), Részegh Tamás (40.), Becze Tihamér (47., emberelőny), ill. Roman Tománek (16., kettős emberelőny), Péter Zsolt (26., emberhátrány), Maszkim Vesutkin (50., kettős emberelőny 65.)
kapura lövések 35–27
kiállítások: 14, ill. 22 perc

Újpesti TE–Debreceni EAC 5–3 (0:1, 3:1, 2:1)
gól: Andrej Hebar (28., emberelőny, 43.), Anze Ropret (28., emberelőny), Kocsis Ferenc (40., emberelőny), Csanyi Karol (59.), ill. Dominik Novotny (18.), Kovács Bronson Zoltán (29.), Hugo Turcotte (53., emberelőny)
kapura lövések: 36–32
kiállítások: 18, ill. 20 perc