Megszenvedett a ligautolsó FC Voluntari-ral a Sepsi OSK

utolsó frissítés: 20:43 GMT +2, 2018. szeptember 21.

Ibrahima Tandia a 90+6. percben mentette döntetlenre a Sepsi OSK–FC Voluntari összecsapást, amely megnyitotta a labdarúgó Liga 1 alapszakaszának kilencedik fordulóját.

A pénteki mérkőzés nagy részében a vendégek álltak nyerésre, az első félidőben a martinique-i származású Geoffrey Malfleury vette be Niczuly Roland kapuját, Abdelhak Belahmeur szemfüles átadása után.

A Sepsi OSK játékosai kevés gólszerzési lehetőséget dolgoztak ki, a végjátékban pedig kétségbeesetten hajtottak az egyenlítésért. Ez végül összejött az utolsó támadásnál, egy előrevágott labdát Ibrahima Tandia talált el jó érzékkel, a Kolozsvári CFR-től igazolt Cosmin Vâtcă hiába vetődött, nem tudta megakadályozni a gólt.

A Sepsi OSK tízese negyedik találatát jegyezte a jelenlegi bajnoki idényben, ugyanakkor két asszisztja is van.

A tabellán pillanatnyilag második sepsiszentgyörgyi csapat a 18/19-es szezonban először veszített pontokat hazai pályán, míg az FC Voluntari győzelem nélkül maradt és továbbra is sereghajtó a Liga 1-ben.

A forduló péntek este a Poli Iași–Dinamo mérkőzéssel folytatódik 21 órától .

Liga 1, alapszakasz, kilencedik forduló

Sepsi OSK–FC Voluntari 1–1 (0–1)
játékvezető: George Găman
gól: Tandia (90+6.), ill. Malfleury (28.)
sárga lap: Velev (22.), Tandia (42.), Fülöp (87.), ill. Ricardionho (30.), Căpățână (48.), Laidouni (90+4.)

Sepsi (4–2–3–1): Niczuly Roland – Gabriel Moura, Ousmane Viera, Igor Jovanovic, Daisuke Sato – Gabriel Vașvari, Stefan Velev (Joseph Mensah 72.) – Stephan Drăghici (Yasin Hamed 61.), Fülöp István, Bryan Nouvier (Marko Szimonovszki a szünetben) – Ibrahima Tandia. Vezetőedző: Eugen Neagoe.

Voluntari (4–2–3–1): Cosmin Vâtcă – Ricardinho, Ionuț Balaur, Ivan Zgrablic, Alexandru Vlad – Alexandru Răuță, Aissa Laidouni – Mihai Căpățână (Alexandru Ciucur 81.), Abdelhak Belahmeur (Ivan Sesar (90+3.), Ion Gheorghe – Geoffrey Malfleury (Richard Gadze 76.) . Vezetőedző:  Dinu Todoran.