2024. március 19. keddAngelday, József, Bánk

A US Open bajnoka ott folytatta, ahol abbahagyta

utolsó frissítés: 17:12 GMT +2, 2018. szeptember 19.

Oszaka Naomi szerdán első meccsét játszotta, amióta megnyerte az amerikai nyílt teniszbajnokság női egyesét. A US Open 20 esztendős japán bajnoka a tokiói Pan Pacific Open második fordulójában simán túljutott a szlovák Dominika Cibulkován.

Az egymillió dollár összdíjazású, kemény pályás tornán a világranglistán pillanatnyilag hetedik Oszaka a harmadik kiemelt Caroline Woznicaki és Caroline Garcia után. Az újdonsült Grand Slam-győztes teniszező a második körben kezdett, és első mérkőzésén esélyt sem adott Cibukovának.

A japán játékos egy óra alatt 6:2, 6:1 arányban múlta felül a nála kilenc évvel idősebb szlovák ellenfelét. Sokatmondó statisztika, hogy Oszaka tíz ászt szervált, míg Cibulkovának öt kettős hibája volt.

Az ázsiai szigetország első GS-bajnoka a negyeddöntőben az Anett Kontaveit (észt)–Barbora Strycova (cseh) mérkőzés győztesével találkozik.