2018. november 14. szerdaAliz

Régi ismerőssel találkozik a kupában az FK Csíkszereda

utolsó frissítés: 20:53 GMT +2, 2018. szeptember 05.

A másodosztályú Aerostar Bákó lesz az FK Csíkszereda ellenfele a labdarúgó Románia Kupa negyedik fordulójában. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, a székely csapat jövő csütörtökön (szeptember 13-án) hazai pályán játszik a moldvai együttessel.

A két csapat több szezonon keresztül szerepelt azonos csoportban a Liga 3-ban, a legutóbbi idényben a feljutásért küzdöttek egymással, végül a bákóiak léptek egy szinttel feljebb. Az Aerostar tavaly a Románia Kupából is kiejtette az FK-t, a harmadosztályú riválisok a harmadik körben találkoztak és a végeredmény 2–0 lett. Azt a mérkőzést Bákóban rendezték, de ezúttal az FK Csíkszereda játszhat hazai pályán.

fotó: FK Csíkszereda / Facebook

A szövetség honlapján szereplő információk szerint, ha a rendes játékidőben nem születne döntés, félórás hosszabbítás következik, és ha továbbra is egyenlő marad az állás, büntetőpárbajjal fejeződik be a mérkőzés. Az edzőknek a rendes játékidő után lehetőségük van elhasználni a negyedik cserelehetőséget is.

A csíkszeredai csapat a Románia Kupa előző körében a szintén harmadik ligás Szászhermányi FC-t ejtette ki 2–0-s idegenbeli sikerrel, míg az Aerostar Bákó – további tizennégy másodosztályú klubbal együtt – most csatlakozik a küzdelmekhez. A jelenlegi mezőnyben 18 gárda a másodosztályban játszik, 17 a harmadosztályban érdekelt, míg az egyedüli kakukktojás a CSM Slatina, amely a negyedik vonalhoz tartozik.