BL-selejtező: nyert a Malmö, luxemburgi iksszel nyitott a Vidi

utolsó frissítés: 16:51 GMT +2, 2018. július 12.

A Malmö FF három góllal nyert idegenben a KF Drita ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája első selejtezőkörében, ami azért érdekes, mert a második fordulóban ennek a párharcnak a győztesével találkozik a Kolozsvári CFR.

A svéd bajnok gyakorlatilag már Koszovóban elintézte a továbbjutást, a jövő keddi malmöi visszavágó csak egyszerű formalitásnak ígérkezik a kék-fehéreknek, akik legutóbb a 2015/16-os idényben szerepeltek a BL-csoportkörben.

A Liga 1-ben bajnoki címet szerzett kolozsvári csapat a selejtezőben július 24-én mutatkozik be hazai pályán, majd egy héttel később nagy valószínűséggel Svédországba utazik az Edi Iordănescu edzette alakulat.

Kedden pályán volt az OTP Bank Liga címvédője, a MOL Vidi FC is. A névváltáson átesett székesfehérvári együttes Huszti Szabolcs góljával a 42. percben megszerezte a vezetést a luxemburgi aranyérmes F91 Dudelange otthonában, de a miniállam csapata a második félidőben egyenlített, a vége 1–1 lett.

A Vidi jövő héten a felcsúti Pancho Arénában biztosíthatja be a továbbjutást, ha ez sikerül, a következő körben várhatóan a bolgár Ludogorec Razgrad lesz a magyar bajnok ellenfele. Claudiu Keserü, Cosmin Moți és Dragoș Grigore csapata az északír Crusaders FC-vel találkozik a BL-selejtező első körében.