2019. november 21. csütörtökOlivér

Benu Kupa: ötméteresek döntöttek, tornagyőztes a magyar válogatott

utolsó frissítés: 14:39 GMT +2, 2018. július 07.

Megnyerte a budapesti Benu Kupát az Európa-bajnokságra készülő magyar férfi vízilabda-válogatott, miután a szombati zárómérkőzésen 8–8 után ötméteresekkel 4–3-ra legyőzte az ausztrál csapatot.

A találkozón háromszor eredményes Kovács Gergő értékesítette a győztes ötméterest.

A torna másik szombati mérkőzésén a román válogatott nagy különbségű vereséget szenvedett az amerikaiaktól, a tengerentúliak 12:1-re pipálták le Dejan Sztanojevics együttesét. Románia pont nélkül, az utolsó helyen zárta a Benu Kupát, az első játéknapon a magyarok három, pénteken az ausztrálok két góllal verték az Európa-bajnokságra ugyancsak kijutott „trikolórokat”.

A román válogatott tagja, Váncsik Levente (kék sapi) és az amerikai Alex Roelse harcol a labdáért - MTI Fotó/Czagány Balázs

A margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszodában rendezett viadal volt az utolsó felkészülési állomás az egy hét múlva rajtoló barcelonai Eb előtt. A jövő szombaton kezdődő kontinensviadal csoportkörében Grúzia, Németország és Olaszország lesz a magyarok riválisa. Románia a D-csoportba került Szerbia, Oroszország és Szlovákia mellé. A négy kvartettből a csoportelsők egyenesen a negyeddöntőbe jutnak, a második és a harmadik helyezettek pedig újabb mérkőzéseket játszanak a nyolc közé jutásért.