Wimbledon: Buzărnescu a legjobb 32 között, Dulgheru és Cîrstea kiesett

utolsó frissítés: 12:38 GMT +2, 2018. július 05.

Bejutott a wimbledoni tenisztorna harmadik fordulójába Mihaela Buzărnescu, miután szerdán könnyedén legyőzte a szabadkártyával versenyző brit Katie Swant. Alexandra Dulgheru és Sorana Cîrstea nem tudta átverekedni magát a második körön.

Buzărnescu egy óra 16 perc alatt tudta le szerdai mérkőzését, 6:0, 6:3 arányban nyert a 19 éves Swan ellen, aki a hétfői nyitónapon meglepetésre kiejtette Irina-Camelia Begut. A világranglistán 28. Buzărnescu a legjobb 32 között a londoni Grand Slam-torna hetedik kiemeltjével, Karolina Pliskovával találkozik. A cseh szerdán simán felülmúlta a fehérorosz Viktorija Azarenkát a korábbi világelsők rangadóján.

Alexandra Dulgheru 45 perc alatt szettelőnybe került Venus Williams ellen, de a rutinos amerikai 6:0-s második játszmával válaszolt, majd Dulgheru az utolsó szettben csak egy játékot tudott behúzni, érvényesült tehát a papírforma.

Sorana Cîrstea jó esélyekkel várta második körös mérkőzését Jevgenyija Rogyinával szemben. A román lány – aki újabban Kim Clijstersszel dolgozik együtt – kiválóan kezdte a meccset, de a 6:1-re végződött első játszma után sokat hibázott, így az orosz riválisa jutott tovább. Cîrsteának 34 nyerő ütése és 35 ki nem kényszerített hibája volt, Rogyina ebben a tekintetben 15–9-es mutatóval zárta a meccset.

A harmadik nap legnagyobb meglepetését egy másik orosz teniszezőnő, Jekatyerina Makarova szolgáltatta azzal, hogy búcsúztatta a második kiemeltet, Caroline Wozniackit. Női egyesben az első tíz favorit közül már csak ötön vannak versenyben, az első körben vereséget szenvedett Sloane Stephens, Elina Szvitolina, Caroline Garcia, valamint a wimbledoni torna legnagyobb favoritjának vélt Petra Kvitová is.

A férfiaknál Roger Federer, Milos Raonic és Gaël Monfils is továbbjutott szerdán a harmadik fordulóba.

R. Federer (svájci, 1.)–L. Lacko (szlovák) 6:4, 6:4, 6:1
J. Millman (ausztrál)–M. Raonic (kanadai, 13.) 6:7 (4:7), 6:7 (4:7), 6:7 (4:7)
P. Lorenzi (olasz)–G. Monfils (francia) 6:3, 3:6, 6:7 (5:7), 6:7 (3:7)
L. Pouille (francia, 17.)–D. Novak (osztrák) 4:6, 2:6, 7:6 (10:8), 6:3, 2:6
M. McDonald (amerikai)–N. Jarry (chilei) 7:6 (7:5), 5:7, 3:6, 6:2, 11:9
A. Mannarino (francia, 22.)–R. Harrison 7:5, 7:5, 7:6 (7:4)
I. Karlovic (horvát)–J. Struff (német) 7:6 (7:5), 6:3, 6:7 (4:7), 6:7 (4:7), 11:13
A. Bedene (szlovén)–R. Albut (moldovai) 2:6, 6:4, 6:7 (3:7), 7:5, 3:6
G. Garcia-Lopez (spanyol)–D. Medvegyev (orosz) 3:6, 4:6, 2:6