2018. október 16. keddGál

Nadal és Thiem találkozik a Roland Garros férfi döntőjében

utolsó frissítés: 16:20 GMT +2, 2018. június 09.

Rafael Nadal tizenegyedik alkalommal jutott be a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyesének döntőjébe, a spanyol világelső kihívója az osztrák Dominic Thiem lesz a párizsi fináléban, amely vasárnap 16 órakor kezdődik.

A pénteki elődöntőben Thiem az idei Roland Garros meglepetésemberét, az olasz Marco Cecchinatót győzte le három szettben. A 25 éves palermói teniszező – aki áprilisban megnyerte a budapesti Hungarian Opent – a francia fővárosban Pablo Carreno-Busta, David Goffin és Novak Djokovics ellen is borította a papíformát, a négy között viszont megállította őt a szintén kiváló formában játszó osztrák játékos.

Thiem két óra húsz perc alatt, két szorosabb és egy sima harmadik játszma után jutott döntőbe, ami pályafutása legjobb eredményének számít a Grand Slam-tornákon.

A második pénteki mérkőzésen Juan Martín del Potro nem igazán tudta megszorongatni Rafael Nadalt. Az argentin csak hét játékot nyert meg és egyszer sem tudta elvenni az ellenfele adogatását. Nadal két óra tizenhét perc alatt abszolválta az elődöntőt, az ATP-ranglista éllovasa eddig csak egy szettet bukott el a 2018-as Roland Garroson – a negyeddöntőben Diego Schwartzmannak került előnybe ellene, de az argentin nem tudta betejesíteni a megelepetést.

A salakkirálynak becézett Nadal természetesen favortiként várja a vasárnapi döntőt, ám a világranglistán nyolcadik Thiem ugyancsak specialistának számít ezen a borításon, s az osztrák teniszező erőt meríthet abból, hogy nemrég a Madrid Open negyeddöntőjében 7:5, 6:3-ra verte Nadalt. Az áprilisi Monte-Carló-i bajnokságon is találkoztak, akkor Nadal diadalmaskodott, 6:0/6:2 arányban. A döntősök pályafutásuk során összesen kilencszer mérkőztek meg egymással, mindannyiszor salakon, Nadalnak hat, Thiemnek három győzelme van.