2024. március 19. keddAngelday, József, Bánk

Idén is a Bukaresti CSM a bronzérmes a Bajnokok Ligájában

utolsó frissítés: 21:01 GMT +2, 2018. május 13.

Bronzérmet nyert a Bukaresti CSM a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután vasárnap a budapesti Papp László Arénában szervezett négyesdöntő kisdöntőjében 31-30 (19-14) arányban legyőzte a Rosztov Don együttesét - írja az Agerpres.

A CSM zsinórban másodszor nyer bronzérmet, miután 2016-ban sikerült megszereznie az aranyérmet. Miután megszabadult az elődöntő nyomásától, a CSM felszabadultan játszott és nagyszerű mérkőzést produkált.

MTI Fotó: Illyés Tibor

Az első félidőt a bukaresti csapat irányította: vezetett 5-1-re (7. perc), 8-3-ra (9), majd 8 gólra, 13-5-ra (18) elhúzott. 16-8 (24) után a Rosztov 4 gólra feljött, 16-12, a csapatok ötgólos különbséggel vonultak az öltözőbe, 19-14.

A második félidőben mindenki inkább a támadásra összpontosított, mint a védelemre. A 25- percben, hét kihagyott bukaresti támadást követően az oroszok 25-ön egyenlítettek. A román lányok megrázták magukat és 30-27-tel (53) mentek, ami végül elégségesnek bizonyult a győzelemhez, 31-30.

A CSM jobbátlövője, Cristina Neagu 110 lőtt góllal kiérdemelte a gólkirályi címet. (agerpres)