2018. május 25. péntekOrbán

Dániában elrajtolt a jégkorong-világbajnokság, az igazi

utolsó frissítés: 14:34 GMT +2, 2018. május 05.

A koppenhágai Royal Arénában és herningi Jyske Bank Boxen sportcsarnokban pénteken elkezdődött az A-csoportos jégkorong-világbajnokság. A 16 csapatos dániai elit tornán a phjongcshangi téli olimpiáról hiányzó NHL-játékosok is részt vesznek.

Az első játéknap észak-amerikai rangadóval indult, az Egyesült Államok válogatottja fordulatos mérkőzésen, szétlövéssel győzte le Kanadát. A rendes játékidő végén 4–4 volt az állás, az amerikaiak 0–2-ről fordítottak, majd a második harmad hajrájában a kanadaiak részéről Anthony Beauvillier, a New York Islander csatára egyenlített. A harmadik játékrészben egy-egy gólt szereztek a felek, így ötperces hosszabbítás következett, amely során három-három mezőnyjátékossal próbálkozhattak a csapatok.

A döntés végül a büntetőkre maradt, az amerikaiak a hatodik sorozatban biztosították be a győzelmet, a szétlövésben mindkét góljukat Cam Atkinson szerezte, a kanadaiaktól egyedül Jordan Eberle talált be. Az Egyesült Államok két, Kanada egy ponttal nyitotta a dániai világbajnokságot.

A B-csoport másik pénteki mérkőzése szintén szétlövéssel dőlt el, a házigazda dánok 3–2-re nyertek az olimpiai ezüstérmes németek ellen. Frans Nielsen, a Detroit Red Wings 34 éves támadója jegyezte a győztes büntetőt.

A koppenhágai A-csoportban az oroszok és a svédek is könnyed sikerrel kezdtek, előbbiek a franciákat, utóbbiak a fehéroroszokat lépték le.

A csoportkörből négy-négy válogatott jut be a negyeddöntőbe, a nyolcadik helyen végző együttesek kiesnek a második vonalba, azaz a divízió I/A-ba.