2018. július 19. csütörtökEmília

Legyőzte erdélyi riválisát a Sepsi OSK

utolsó frissítés: 18:37 GMT +2, 2018. április 14.

Három óriási pontot gyűjtött be szombaton délután a Sepsi OSK, amely a román labdarúgó-élvonal alsóházi rájátszásának ötödik fordulójában 2–1-re legyőzte hazai pályán a Medgyesi Gaz Metan csapatát.

A sepsiszentgyörgyi mérkőzés szünetében a vendégek vezettek a venezuelai Mario Rondón fejesgóljával. A Sepsi OSK a csereként beállt Hadnagy Attila lövésével egyenlített a 69. percben. A hosszabbításban a mérkőzést végig játszó Marko Szimonovszki szerezte meg a hazaiak győztes gólját. A macedón centert Sebastian Ghinga hozta kihagyhatatlan helyzetbe, miután Fülöp István jól ívelte be a labdát egy szabadrúgásból.

Sikerével Eugen Neagoe alakulata feljött a harmadik helyre az alsóházban, a piros-fehérek az FC Voluntari-t is megelőzték. Az ilfoviak pénteken 2–4 arányban maradtak alul hazai pályán a Dinamóval szemben. A Voluntari-nál edzőváltást készülnek bejelenteni, sajtóhírek szerint Claudiu Niculescut Adrian Mutu váltja.

Liga 1-rájátszás, alsóház, 5. forduló

Sepsiszentgyörgy, MSC Stadion, vezette: George Rădulescu

Sepsi OSK–Medgyesi Gaz Metan 2–1 (0–1)
gól: Hadnagy (69.), Szimonovszki (90+1.), ill. Rondón (30.)
sárga lap: Sato (88.), ill. Fitanidisz (68.)

Sepsi (4–2–3–1): Niczuly Roland – Daisuke Sato, Constantin Dima (Yasin Hamed, 54.), Ousmane Viera, Ionuț Ursu – Milovan Petrovikj, Sebastian Ghinga – Ibrahima Tandia (Hadnagy Attila, 64.), Fülöp István, Filipe Oliveira (Benjamin Kuku, 54.) – Marko Szimonovszki. Vezetőedző: Eugen Neagoe.

Medgyes (4–2–3–1): Alexandru Greab – Sorin Bușu, Szokratisz Fitanidisz, Marius Constantin, Valentin Crețu – Iulian Cristea (Cristian Sîrghi, 70.), Diogo Rosado – Nasser Chamed (David Caiado, 79.), Darius Olaru (Andrei Tîrcoveanu, 75.), Joao Diogo – Mario Rondón. Vezetőedző: Cristian Pustai.