Sorozatban harmadszor nyerte meg a besztercei Tiberiu Uşeriu az Északi-sarkon megrendezett ultramaratont

utolsó frissítés: 14:01 GMT +2, 2018. március 17.

Sorozatban harmadszorra is sikerült megnyernie Tiberiu Uşeriunak a 6633 Arctic Ultra elnevezésű, északi-sarkköri ultramaratont.

A 44 éves besztercei férfi 7 nap és 5 óra után ért célba a világ egyik legnehezebbnek tartott maratonján.

Az extrém időjárási körülmények között zajló versenyt a tizedik alkalommal szervezték meg idén, az előbbi évekhez képest módosított, hozzávetőlegesen 50 kilométerrel meghosszabbított útvonalon. Az összesen 617 km-es távból 280 km-t egy befagyott folyamon kellett megtenni. Bár idén valamelyest magasabb volt a hőmérséklet, mint az előző években, a szél és a havazás sokszor igen megnehezítette a versenyzők dolgát.

Ebben az évben 23-an rajtoltak el az ultramaratonon, 16-an azonban útközben feladták a versenyt, köztük a másik három romániai induló is, Polgár Levente, Florentina Iofcea és Avram Iancu.

Tibi Uşeriu már a verseny első napján átvette a vezetést, célba éréskor pedig több mint 80 km-es előnye volt a második befutó ír Paul Deasyhez képest. (agerpres)