2024. március 29. péntekAuguszta

Niculescu kiejtette Sarapovát a Qatar Openen

utolsó frissítés: 20:56 GMT +2, 2018. február 12.

A szabadkártyás Marija Sarapova meglepetésre kikapott Monica Niculescutól a dohai tenisztorna első körében.

A WTA-világranglistán 92. Niculescu a japán Ozaki Risa, valamint a német Andrea Petkovic legyőzésével került fel a Qatar Total Open főtáblájára. A selejtezőben játszmát sem veszítő slatinai játékos hétfőn szetthátrányból fordítva győzte le az ötszörös Grand Slam-győztes Sarapovát. A közel három órát tartó mérkőzésen Mása 4:6, 6:4, 6:3 arányú vereséget veszített.

Bejutott a második fordulóba Mihaela Buzărnescu is, a bukaresti teniszező az ukrán Leszja Curenkót győzte le két óra alatt, 7:5, 6:4-re. A következő körben Jelena Ostapenko lesz Buzărnescu ellenfele.

A premier 5 kategóriájú keménypályás bajnokságon Simona Halep, Irina-Camelia Begu, Sorana Cîrstea, illetve Babos Tímea is részt vesz.

A katari torna összdíjazása 2 millió 660 ezer dollár, a végső győztes 900 világranglista-pontot kap.