2018. május 25. péntekOrbán

Simona Halep araszol a Shenzhen Openen

utolsó frissítés: 09:47 GMT +2, 2018. január 04.

Negyeddöntőbe jutott Simona Halep a Shenzhen Openen, a torna második körében a román világelső a negyedik legjobb kínai teniszezőt búcsúztatta.

Duan Jing-jing jól kezdte a nyolcaddöntő utolsó előtti mérkőzését, félóra alatt szettelőnybe került. Halep azonban átvette a kezdeményezést a második játszmában, egyenlített, majd a döntő szettben elhúzott 3–0-ra. Innen már nem volt visszaút a kínai versenyzőnek, Jing-jing 6:3, 1:6, 2:6 arányban veszített.

Halep következő ellenfele Arina Szabalenka lesz, a fehérorosz lány 73. a világranglistán.

Halep újabb hétig fogja vezetni a világranglistát, a második helyezett Garbine Muguruza sérülés miatt már az első körben feladta a brisbane-i tornát.

Sencsenben a legjobb 16 között utolsóként Ana Bogdan és a cseh Krystina Pliskova mérkőzik meg. Mint arról korábban hírt adtunk, Irina-Camelia Begu legyőzte az orosz Ekaterina Alexandrovát, Begu most Babos Tímea ellen készülhet.

Frissítés: Utolsóként Krystina Pliskova jutott be a negyeddöntőbe, a cseh teniszező 6:4, 7:6 (7:3)-ra múlta felül Ana Bogdant. A román teniszező két szettlabdát hibázott, s végül hiába ütött több nyerőt és kevesebb ki nem kényszerített hibát, 1 óra 55 perc alatt kikapott cseh ellenfelétől.