2018. január 23. keddZelma, Rajmund

Babos és Begu összecsap a kínai tenisztornán

utolsó frissítés: 12:34 GMT +2, 2018. január 03.

Irina-Camelia Begu lesz Babos Tímea ellenfele a sencseni WTA-torna negyeddöntőjében.

A negyedik helyen kiemelt román teniszező szerdán reggel szetthátrányból győzte le az orosz Ekaterina Alexandrovát. Begu az első játszmát 6:4-re veszítette el, de a második szettben 29 perc alatt egyenlített, majd a döntő felvonást is viszonylag simán hozta, 6:2-re.

A nyolcadik favorit Babos Tímea a keddi játéknapon a lengyel Magda Linetten jutott túl, a magyar versenyző 6:1, 6:2 arányban, egy óra alatt nyerte meg nyolcaddöntőjét a kínai tornán.

Begu és Babos eddig három egyéni mérkőzést játszott egymás ellen, kétszer a román, egyszer a magyar lány nyert.

Bejutott a Shenzhen Open legjobb nyolc versenyzője közé Marija Sarapova is, a korábbi világelső csütörtökön a kazah Zarina Diyasszal mérkőzik meg Sencsenben.

Begu mellett még két román teniszező játszik szerdán a negyeddöntőbe jutásért: a WTA-világranglistát vezető Simona Halep a kínai Duan Jing-jingel, míg Ana Bogdan az esélyesebbnek tartott cseh Krystina Pliskovával találkozik.