Kézilabda-vb: továbbjutott a magyar csapat

utolsó frissítés: 17:11 GMT +2, 2017. december 07.

A magyar női kézilabda-válogatott 31–28-ra legyőzte Lengyelország csapatát a németországi világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában. Kim Rasmussen csapata bejutott a nyolcaddöntőbe.

A Bietigheim-Bissingenben rendezett csütörtöki mérkőzésén a magyar játékosok ismét statikusan támadtak felállt védőfallal szemben, de elszántabban, tudatosabban kézilabdáztak, mint a vb-n korábban. A hibák mellett olyan leleményes, extra megoldásaik is voltak, amelyek eddig hiányoztak tőlük.

A hatékony védekezésnek és kapusteljesítménynek, illetve az egyre pontosabb átlövéseknek köszönhetően a szünetben két góllal vezettek (13–11).

Magyar védésekkel és gólokkal indult a második felvonás, és a védekezés stabilitása, illetve a támadások lendülete a folytatásra is megmaradt. A hajrában a lengyelek csökkentették a különbséget, de a magyar siker nem forgott veszélyben.

Pénteken 19 órától Csehország csapatával szemben zárja a csoportkört a magyar együttes.