2017. december 14. csütörtökSzilárda

Győzött a Csíkszeredai Sportklub, és már újra dobogón van

utolsó frissítés: 12:06 GMT +2, 2017. december 03.

Remek játékkal újabb magabiztos győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata Újpestet ellen az Erste Liga alapszakaszának szombati játéknapján. Pár nagyobb hiba belefért a csíkiaknak, ami gólokat hozott az ellenfélnek is, belefért. Vasárnap a Dunaújváros ellen folytathatják a sorozatot.

Csíkszeredában a már megszokott telt ház várta a Csíkszeredai Sportklub, illetve az Újpest jégkorongcsapatait. A Sportklubnál vállsérülés miatt Valchar és Antal Zsombor maradt ki, míg Bíró Tamás hosszas sérülés után tért vissza.

A csíki publikum pedig ezúttal sem csalódhatott kedvenceikben, akik már az első percektől kezdve jobb hokit játszottak, mint ellenfelük. Ennek pedig a 8. percben lett meg az eredménye, amikor Rokaly Szilárd vezetéshez juttatta a kék-fehéreket. Pár percre rá az első gól szerzője közel állt a duplázáshoz, de Ales Sila nagyot mentett. A 17. percben viszont már tehetetlen volt Farkas Tamás nagyon jól eltalált löketével szemben. Nem úgy két percre rá, amikor Gecse Hugó kék vonalról belőtt korongját csúnyán benézte a szlovén.

A második harmadra a tempó némiképp alábbhagyott, viszont eseménydús játékrész vette kezdetét. Az Újpest igyekezett nyomást gyakorolni Sportklubra, aminek eredményeképpen hátul kinyíltak. A hazaiak mégis számtalan alkalommal szólóba indulhattak volna vagy épp kettő az egy ellen fordulhattak le, de vagy a passz volt rossz, vagy a korongátvétel. Benne volt a gól a lilák játékába is ez bizonyított Sikorcin hatalmas helyzete is amikor Onodinak kellett egymás után háromszor védenie. A játékrész utolsó perceiben felpörögtek az események. Előbb  Anze Ropret előnyből szépített, majd Szcsasztlivij ugrott ki és mattolta Silát, ahhoz, hogy másfél perccel a vége előtt Ropret újfent betaláljon.

Az utolsó felvonás eleje teljes mértékben a hazai csapat szája íze szerint alakult és Sila hatalmas védéseire volt szüksége az Újpestnek, hogy maradjon a 4–2. A 48. percben viszont már ő is tehetetlen volt. Szcsasztlivij hatalmas gólt ragasztott a hálójába. A Sportklub támadásban maradt, de sem Rokaly Szilárd, sem Fabus Péter nem tudta kihasználni ziccerét, mígnem az 53. percben Győrfy Tihamér kékvonalas lövésébe Egyed Péter bele nem ért. A kényelmes előnytől elpuhultak a hazaiak és ezt azonnal két góllal büntették a vendégek Becze Tihamér és Frolik Martin, de erejük már nem maradt, hogy közelebb kerüljenek a vendéglátókhoz.

Leo Gudas, Csíkszeredai Sportklub mestere így értékelte a csapat játékát: "jól játszottunk ma, bár elkövettünk egy pár ostoba, nagy hibát, melyet ki is használt az ellenfél. Összességében viszont elégedett vagyok és remélhetőleg a Dunaújváros ellen is ilyen jól fogunk játszani."

A csíkszeredai csapat ezzel a győzelmével visszatért a dobogóra, és öt ponttal elhúzott az Újpesttől, bár egy meccsel többet játszott.

Eredmény:

Csíkszeredai Sportklub – Újpest 6–4 (3–0, 1–2, 2–2)
Gólszerzők: Rokaly Sz. (8.), Farkas (17.), Gecse (19.), Szcsasztlivij (38., 48.), Egyed (53.), illetve Ropret (38., 39.), Frolik (53.), Becze (55.).

A szombati játéknapon a Dunaújvárosi Acélbikák együttese 4-1-re győzött a Corona Brasov otthonában.