2017. december 14. csütörtökSzilárda

NBA: először állították ki a Cleveland sztárjátékosát

utolsó frissítés: 15:08 GMT +2, 2017. november 29.

LeBron James megkapta pályafutása első kiállítását az NBA-ben, a Cleveland Cavaliers 23-asa a Miami Heat elleni hazai mérkőzés harmadik negyedében kellett elhagyja a parkettet.

James egy szabálytalanság miatt durván odaszólt a játékvezetőnek, amiért Kane Fitzgerald két technikai faultot ítélt meg. A kiállítás pillanatában a Cavaliers vezére 21 pontnál és 12 lepattanónál járt.

A Cleveland végül a 38 pontos Kevin Love irányításával 108:97-re győzte le a Miamit.

„Szabálytalankodtak ellenem, amire frusztráltan reagáltam, a bíró pedig az öltözőbe küldött. Ez van. Megszereztük a győzelmet, ez a legfontosabb” – nyilatkozta LeBron James, akinek ez volt az 1082. meccse az észak-amerikai kosárlabdaliga alapszakaszában.

Az NBA legutóbbi játéknapjának további eredményei: Chicago Bulls–Phoenix Suns 99:104, Minnesota Timberwolves–Washington Wizards 89:92, Sacramento Kings–Milwaukee Bucks 87:112, Utah Jazz–Denver Nuggets 106:77.