2024. március 28. csütörtökGedeon, Johanna

ATP-vb: Nadal sérülés miatt visszalépett

utolsó frissítés: 15:20 GMT +2, 2017. november 14.

Hétfői veresége után visszalépett a londoni ATP-világbajnokság további küzdelmeitől Rafael Nadal. A térdsérüléssel bajlódó spanyol teniszező a belga David Goffintól kapott ki a Pete Sampras-csoport első fordulójában.

Rafael Nadal hétfőn este bejelentette, hogy számára véget ért az ATP-világbajnokság, a spanyol világelső első mérkőzésén 7–6 (5), 6–7 (4), 6–4-re kapott ki a csoportkörben David Goffintól. Nadal helyét honfitársa, Pablo Carreno Busta veszi át az A-csoportban.

A mallorcai teniszező két hete a párizsi tornát is fel kellett adja, szintén térdfájdalmak miatt. Nadal a londoni vereség után azt nyilatkozta, már meccs közben érezte, hogy nem fogja tudni folytatni a vb-t. Mint mondta, mindent megpróbált, de így is csodának számít, hogy ki tudta harcolni a döntő szettet.

A másik hétfői mérkőzésen Grigor Dimitrov is három játszmában győzte le Dominic Thiemet. A bolgár 6:3, 5:7, 7:5-re nyert osztrák riválisa ellen.