Jégkorong: hibátlan hétvégét zárt a Sportklub

utolsó frissítés: 10:07 GMT +2, 2017. október 10.

Szombaton két mérkőzést rendeztek a jégkorong Erste Ligában: Csíkszeredában az Újpesti TE, Brassóban pedig a Dunaújvárosi Acélbikák együttese szenvedett vereséget.

A liga erdélyi csapatai ellenfeleket cseréltek a pénteki játéknap után. Amint arról beszámoltunk, a Sportklub kiváló utolsó harmadbeli játékkal terítette le a DAB-ot, a Brassói ASC Corona pedig egy góllal kikapott az Újpesttől.

A brassói hokisok szombaton javítani tudtak, gól nélküli első harmad után a középső játékrészben háromszor is bevették a dunaújvárosiak kapuját. Mestyán István az utolsó percben szépített, a végeredmény 3:1 lett.

A Csíkszeredai Sportklub hosszú idő után szerzett hat pontot egy hétvége alatt a nemzetközi bajnokságban. Benk András találatával az újpestiek szerezték meg a vezetést a 10. percben, de a kék-fehérek Antal Zsombor emberelőnyös góljával, illetve Vjacseszlav Belov kékvonalas lövésével megfordították és megnyerték a meccset.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz

Szombati eredmények

Brassói ASC Corona–Dunaújvárosi Acélbikák 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
gólszerzők: Richard Filip (35.), Bíró Mátyás (37.), Roberto Gliga (39.), ill. Mestyán István (60.)
kiállítások: 16, ill. 8 perc
kapura lövések: 34:37

Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
gólszerzők: Antal Zsombor (22.), Vjacseszlav Belov (40.), ill. Benk András (10.) kiállítások: 6, ill. 12 perc
kapura lövések: 24:28