2019. június 24. hétfõIván

Az FK Csíkszereda mindhárom pontot elvitte a Fellegvárról

Orbán Zsolt Orbán Zsolt utolsó frissítés: 23:38 GMT +2, 2019. április 06.

A székelyföldi csapat már a szünetben két góllal vezetett a Kolozsvári CFR tartalékai ellen, de a második félidőben a kis vasutasok szépítettek, így a mérkőzés vége izgalmasra sikeredett. Végül az FK nyert és beérte pontszámban a listavezető Lénárdfalvát.

A fellegvári CMC-pályán mérkőzött meg péntek délután a Kolozsvári CFR II és az FK Csíkszereda a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. Az erdélyi csoportban a feljutásért küzdő vendégek ősszel 3–0-ra győztek otthon a kolozsváriak ellen, és Valentin Suciu csapatának ezúttal egy újabb sikerre volt szüksége, hogy ne kerüljön még nagyobb lépéshátrányba az éllovas Lénárdfalvi SK-val szemben.

A meccsen a nagykárolyi Kovács Szabolcs fújta a sípot, aki a nemzetközi szinten is bíráskodó Kovács István öccse. További érdekesség, hogy a lelátón Dan Petrescu, a Kolozsvári CFR nagycsapatának vezetőedzője is helyet foglalt. Amúgy elég sok érdeklődő látogatott ki a Fellegvárra, ugyanakkor a nézők egy része a csíkiakkal tartott.

Az FK Csíkszereda már a legelején dominánsan lépett fel, a rutinosabb játékosokból álló vendégcsapat egyértelműen uralta a játékot. A jó iramú mérkőzésen nem is kellett túl sokat várni az első gólra, a 21. percben Magyari Szilárd tette középre a labdát, Éder González pedig ballal kibombázta a bal alsót. Hamarosan a szerb Szlobodan Lalics növelte az előnyt, a télen igazolt középhátvéd Éder szögletét fejelte gyönyörűen a kapuba (0–2).

Feltűnő volt, hogy az FK játékosai sokkal többet kommunikálnak a pályán, mint a hazaiak, különösen a fiatal kapus, Gyenge Szilárd utasításait lehetett hallani. A mindössze 18 éves Gyenge jó teljesítményt nyújtott, magabiztosan gyűjtötte be a szabadrúgásokból beívelt labdákat. Ugyanez a magabiztosság nem mondható el Adrian Rusról, igaz a CFR kapusa érzésünk szerint nem hibázott a góloknál.

Az FK Csíkszereda megnyugtató előnnyel kezdte tehát a második félidőt, a piros-feketék (akik most fehér szerelésben játszottak) visszavettek a tempóból. A vasutasok első veszélyesebb akciója a második félidő első szakaszában érkezett, majd az FK-nak volt egy-két kontralehetősége, de az állás nem változott. Az időközben becserélt Bajkó Barna a CFR első számú alakulatából is ismert Răzvan Horj-zsal akaszkodott össze, a játékosokat Kovács-játékvezetőnek kellett magához szólítania és lenyugtatnia.

A 75. percben módosult az eredmény, egy blokkolt próbálkozás Claudiu Petrila elé pattant, a nagyok között is bemutatkozott tehetség pedig jól helyezett lövéssel szépített. „Ébredjetek fel, Majzik!” – tanácsolta nyugodt hangon a lelátóról Szondy Zoltán klubelnök a csapat budapesti hátvédjének. A végjátékban Petrila előtt adódott még egy gólszerzési lehetőség, de az U19-es válogatott kevéssel a kapufa fölé tekert. Az FK Csíkszereda megőrizte minimális előnyét és begyűjtötte a három pontot.

Valentin Suciu együttese beérte pontszámban a Lénárdfalvi SK-t, a listavezető máramarosiak viszont az utolsó helyezett Radnóttal játszanak szombaton, vagyis várhatóan visszaállítják a különbséget.

A csíkszeredai csapat legközelebb, a hétközi fordulóban a Tordai Arieșult látja vendégül, majd a következő hétvégén Lénárdfalvával játszik rangadót, idegenben. A feljutás miatt kiemelt fontosságú lesz ez a mérkőzés, de számolgatni egyelőre korai, mivel utána még hét forduló lesz a bajnokság végéig.