Sepsi OSK–Kolozsvári CFR – élőben a Lelátón

Orbán Zsolt utolsó frissítés: 11:24 GMT +2, 2018. október 29.

A helyszínen követtük a labdarúgó Liga 1 tizenharmadik fordulójának erdélyi rangadóját.

Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 1–2 (0–1)
Sepsiszentgyörgy, Városi Stadion
játékvezető: Andrei Chivulete
gól: Ștefan (81.) / Omrani (14.), Deac (90+1., tizenegyesből)
sárga lap: Drăghici (30.), Karnickij (52.), Hamed (82.), Vașvari (89.) / Omrani (22.), Țucudean (59.), Deac (90+2.)
kiállítva: Males (65., CFR)

Sepsi (4–2–3–1): Niczuly Roland – Gabriel Moura, Ousmane Viera (kapitány), Igor Jovanovic, Daisuke Sato – Aliakszandr Karnickij (Marko Szimonovszki 56.), Stefan Velev – Joseph Mensah (Florin Ștefan 74.), Gabriel Vașvari, Stephan Drăghici (Yasin Hamed 55.) – Ibrahima Tandia. Vezetőedző: Eugen Neagoe.

CFR (4–3–3): Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Andrei Mureșan, Paulo Vinícius, Mario Camora (kapitány) – Mihai Bordeianu, Mate Males, Damjan Djokovic – Billel Omrani (Alexandru Păun 84.), George Țucudean (Robert Tambe 75.), Ciprian Deac (Julio Baptista 90+3.). Vezetőedző: Antonio Conceicao.

Vége a mérkőzésnek, a háromperces hosszabbítás alatt a hazaiaknak már nem volt egyenlítési lehetőségük, a Kolozsvári CFR 2–1-re győzött Sepsiszentgyörgyön és újból vezeti a tabellát. A Sepsi OSK jelen pillanatban a hetedik.

fotók: Pál Árpád

Tizenegyest kap a CFR, Deac értékesíti: 1–2!

A Sepsi megnyerhette volna a meccset, de Arlauskis nagyot mentett Szimonovszki lehetőségénél. A másik oldalon egy szögletnél Vașvari húzta vissza Mureșant. A megítélt büntető Deac lőtte a hálóba, így újból a kolozsváriak állnak nyerésre.

Ștefan kiegyenlít: 1–1!

A nemrég becserélt Florin Ștefan kiegyenlít, az U21-es válogatott játékos bal lábas lövése a tizenhatoson belül utat talál a kapuba.

Továbbra is a CFR vezet

A Sepsi OSK nem tudja folyamatos nyomás alá helyezni a kolozsváriak kapuját, Tandiának volt ugyan két próbálkozása, de mindkettő pontatlannak bizonyult. Neagoe elhasználta közben utolsó cseréjét, Ștefan váltotta Mensah-t, ugyanakkor Toni Conceicao is belenyúlt a csapatba, a portugál edző Tambet küldte be, Țucudeannak számára befejeződött a játék.

Piros lap Malesnek

A 63. percben szép támadást vezettek a hazaiak, Camora futott fel a bal szélen, beadását Țucudean lőtte kapura, de Niczuly a helyén volt. Kevéssel ez után Mate Malest, a vendégek horvát középpályást kiállítja a játékvezető. Males Tandiát rúgta fejen egy párharc során. A Sepsi OSK emberelőnyben támadhat az egyenlítő gólért.

Kettős csere a Sepsinél

Neagoe kettős cserére szánta el magát, Drăghici helyett Hamed, Karnickij helyett pedig Szimonovszki a pályán.

Egyik edző sem változtatott a szünetben

Elkezdődött a második félidő, egyelőre nincs csere egyik oldalon sem, de a szélen már nagyban melegítenek a játékosok. A Real Madridnál is megfordult Julio Baptista is szóhoz juthat a mérkőzésen. Közben Egy szabálytalanság után Karnickij kap sárga lapot.

Félidei eredmény: Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 0:1

A játékrész második felében előbb Neagoet figyelmeztette a játékvezető, majd a Sepsi OSK jó percei következtek. A hosszabbításban Tandia szabadrúgását Arlauskis bravúrral védte, maradt a 0–1.

Egy sárga Drăghici-nek

Lapok tekintetében 1:1, Drăghici kapta a mérkőzés második sárgáját. Egyelőre az U Craiovától kölcsönzött fiatal szélső a hazai csapat leggyengébb láncszeme, elég bizonytalanul játszik.

Ez jó kis lövés volt Tandiától

A 21. percben Tandia tette próbára Arlauskist a tizenhatos sarkáról, a litván kapus nagyot nyújtózott, hogy elérje a bal alsóba tartó labdát. Aztán Omrani állította meg szabálytalanul Mensaht, a vendégek játékosa sárga lapott kapott, Tandia szabadrúgását viszont könnyedén begyűjtötte a CFR kapusa. A túloldalon Țucudean került egy az egybe Niczullyal, de a román válogatott csatár elhibázta a ziccert.

Omrani góljával vezet a CFR

Az első tíz percben nem láttunk kaput eltaláló lövést, aztán Deac szöglete után Omrani közelről bevette Niczuly kapuját. A labda Drăghici-ről pattant az algír-francia támadó elé.

Elkezdődött a meccs!

A bukaresti játékvezető, Andrei Chivulete belefújt a sípjába, elkezdődött a mérkőzés. A CFR bordó, az OSK fehér szerelésben játszik.

Megérkeztek a kezdőcsapatok

Sepsi (4–2–3–1): Niczuly Roland – Gabriel Moura, Ousmane Viera (kapitány), Igor Jovanovic, Daisuke Sato – Aliakszandr Karnickij, Stefan Velev – Joseph Mensah, Gabriel Vașvari, Stephan Drăghici – Ibrahima Tandia.
Cserék: Fejér Béla – Rus Adrián, Ionuț Ursu, Prosser Dániel, Yasin Hamed, Marko Szimonovszki, Florin Ștefan. Vezetőedző: Eugen Neagoe.

Megjegyzés: a hazaiaknál Fülöp István sérült, míg a Kolozsvári CFR-től kölcsönvett francia szélső, Bryan Nouvier a klubok közti megállapodás értelmében nem játszhat, így ő sem került be a keretbe ezúttal.

CFR (4–3–3): Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Andrei Mureșan, Paulo Vinícius, Mario Camora (kapitány) – Mihai Bordeianu, Mate Males, Damjan Djokovic – Billel Omrani, George Țucudean, Ciprian Deac.
Cserék: Jesus Fernandez – Alexandru Păun, Lang Ádám, Julio Baptista, Robert Tambe, Claudiu Petrilă, Andrei Radu.
Vezetőedző: Antonio Conceicao.

Néhány nagyobb hiányzó a vendégeknél: Thierry Moutinho, Emmanuel Culio, Sebastian Mailat, Ovidiu Hoban, Alexandru Ioniță.

A forduló eddigi eredményei és gólszerzői

Dunărea Călărași–Medgyesi Gaz Metan 0–0
FCSB–FC Voluntari 2–1 (Harlem Gnohéré 52., 77. / Alexandru Tudorie 86.)
FC Botoșani–FC Viitorul 1–2 (Nikola Trujics 90+4. / Mihai Voduț 67., Ianis Hagi 86., 11-esből)
Astra Giurgiu–Universitatea Craiova 0–3 (Alexandru Mitriță 38., Alexandru Cicâldău 62., Elvir Koljic 72.)
CSM Poli Iași–FC Hermannstadt 0–2 (Juvhel Tsoumou 23., Lucian Dumitriu 39.)
Hétfőn: Concordia Chiajna–Dinamo (21.00)

Még egy kis statisztika

A Sepsi nagy sorozatot szakíthat meg, a CFR ugyanis 2018-ban még nem kapott ki idegenbeli találkozót a Liga 1-ben, hat győzelem mellett ugyanannyi döntetlent értek el a „vasutastok”. Eugen Neagoe csapatának viszont jól megy hazai pályán, a piros-fehérek háromszor nyertek (U Craiova 1:0, Poli Iași 3:0, Dunărea Călărași 1:0), egyszer remiztek (FC Voluntari 1:1), és csak egy vereséget (Medgyesi Gaz Metan 1:2) könyveltek el otthon.

Csupa kettes

A Sepsi és a CFR eddig két tétmérkőzést játszott egymás ellen, mindkettőt az elmúlt szezonban. Brassóban, illetve Kolozsváron is a Dan Petrescu vezényelte kolozsváriak nyerték, egyaránt 2–0 arányban. A kolozsváriak ugyanakkor nem először látogatnak Sepsiszentgyörgyre, a nyári szünetben egy felkészülési mérkőzésen 1–1-es döntetlennel „egyeztek ki” a felek. Azt a meccset háromezer szurkoló jelenlétében rendezték meg, ma pedig telt ház várható.

Jól néz ki a gyep

A bajnokság alapszakaszának a felénél tartunk, amikor is a Sepsi OSK egy kellemes őszi estén látja vendégül a címvédő Kolozsvári CFR-t. Másfél órával a kezdés előtt néhány játékos pályabejárást tart a sepsiszentgyörgyi stadionban, a gyepszőnyeg egyébként nagyon jó minőségben mutatkozik innen a sajtózónából.

Az várható volt, hogy a liga ezen szakaszában a kolozsvári bajnokcsapat ott lesz az élbolyban, míg a mérkőzés házigazdái a szezon egyik meglepetéscsapatának számítanak. A CFR az első helyről kezdte a fordulót, míg az OSK a hatodik pozíciót foglalta el, időközben az aktuális tabellán egy-egy helyet csúsztak vissza az erdélyi csapatok.