Az FTC hokisai már 18 megszakítás nélküli győzelemnél járnak

Lelátó utolsó frissítés: 15:37 GMT +2, 2018. november 15.

A válogatott szünet után szerdán négy helyszínen folytatódott a jégkorong Erste Liga alapszakasza, a programban három budapesti és egy székesfehérvári mérkőzés szerepelt. Az erdélyi csapatok nem voltak érdekeltek ezen a játéknapon, de a román bajnokságban összecsapott a Brassói Corona és a CSM Galați.

A magyar jégkorong-válogatott az elmúlt hétvégén a második helyen végzett a hazai rendezésű Négy Nemzet Tornán. A finn Jarmo Tolvanen szövetségi kapitánya csapata Budapesten előbb 3–1-re kikapott Kazahsztántól, a Korea Köztársaság elleni mérkőzés a Tüskecsarnok jéghibája miatt elmaradt, a zárónapon pedig Olaszországot 7–1-re győzték le Bartalis Istvánék.

A jövő évi divízió I/A-csoportos világbajnokságon, amelyet Asztanában rendeznek, a magyarok a kazahokkal és a dél-koreaiakkal is megmérkőznek, míg az olaszok a 16-os elit-vb-n vitézkedhetnek, miután idén a budapesti Papp László Sportarénában kiharcolták a feljutást a britekkel egyetemben. A jégkorong-világbajnokság főcsoportjának 2019 májusában két szlovákiai város, Pozsony és Kassa ad otthont.

fotó: FTC Jégkorong

A kilencnapos szünet után szerdán négy mérkőzéssel folytatódott az Erste Liga. A listavezető FTC-Telekom a Hokiklub Budapest vendégeként sorozatban tizennyolcadik meccsén maradt veretlen, a 6–2-es sikerből a csapatkapitány Nagy Gergő, aki részt vett a Négy Nemzet Tornán is, mesterhármassal vette ki részét. Az FTC előnye pillanatnyilag hét pont a második helyezett Csíkszeredai Sportklubbal szemben, mindkét bajnokaspiráns 21 mérkőzésen van túl.

Az Újpesti TE megszakította a DEAC négy meccse tartó győzelmi sorozatát, a debreceniek kétszer is vezettek az UTE ellen, de a hazaiak Ladislav Sikorcin vezérletével végül négy góllal nyertek. A szlovákiai Illaván született rutinos támadó két góllal és egy assziszttal zárta az összecsapást.

Az edzőváltáson átesett Dunaújvárosi Acélbikák együttese – a finn Antti Karhulát menesztették, egyelőre Borbás Gergely irányítja a csapatot – csak hosszabbítás után tudta legyűrni a ligautolsó Vasast. Kisebb meglepetésre a Fehérvári Titánok nem tudtak pontot szerezni hazai pályán a Vienna Capitals farmcsapatával szemben, a Titánok 46–31-re „nyerték” a kapura lövéseket, a bécsiek azonban 5–4-re nyertek a rendes játékidőben.

Szerdán a román jégkorong-bajnokságban is mérkőzést rendeztek, a hazai pályán játszó Brassói Corona gólgazdag, fordulatokban bővelkedő találkozón, hosszabbítás után győzött a CSM Galați ellen. A brassóiak győztes gólját az orosz Szergej Peretyagin szerezte emberelőnyös szituációból a ráadás negyedik percében. A vége 8–7 lett, a hazaiak két, a vendégek egy pontot zsebeltek be.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz

Hokiklub Budapest–FTC-Telekom 2–6 (0:2, 2:2, 0:2)

Schiller-Vasas HC–Dunaújvárosi Acélbikák 4–5 (1:3, 1:1, 2:0, 0:1) – hosszabbítás után

Fehérvári Titánok–EV Vienna Capitals II 4–5 (1:1, 2:3, 1:1)

UTE–DEAC 6–2 (0:1, 4:1, 2:0)

A bajnokság állása: 1. FTC-Telekom 55 pont (21 mérkőzés), 2. Csíkszeredai Sportklub 48 (21), 3. Brassói Corona 41 (21), 4. DEAC 40 (20), 5. UTE 36 (19), 6. Dunaújvárosi Acélbikák 27 (18), 7. Gyergyói HK 25 (20.), 8. Fehérvári Titánok 21 (19), 9. EV Vienna Capitals II 14 (19), 10. Hokiklub Budapest 11 (19), Vasas 6 (19).

A következő játéknap programja (november 16., péntek)

Brassói Corona–CSM Galați 8–7 (2:1, 1:4, 4:2, 1:0) – hosszabbítás után

A bajnokság állása: 1. Csíkszeredai Sportklub 49 pont (18 mérkőzés), 2. Brassói Corona 38 (15), 3. CSM Galați 19 (7), 4. CSA Steaua 18 (15), 5. Gyergyói HK 14 (12), 6. Sapientia U23 0 (13), 7. Sportul Studențesc 0 (12)