Australian Open: Muguruza, Konta és Wawrinka a kiesők között

szerk. utolsó frissítés: 23:44 GMT +2, 2018. január 18.

Újabb nagynevű teniszezők számára ért véget a 2018-as Australian Open, csütörtökön Garbine Muguruza, Konta Johanna és Stanislaw Wawrinka csatlakozott a kiesők elit társasághoz.

A román játékosok jó napot zártak a melbourne-i hőségben, egyedül Sorana Cîrsteának nem sikerült továbbjutnia, de Simona Halep és Ana Bogdan ott lesz a női egyes harmadik körében, míg Cîrstea párosban, a brazil Beatriz Haddad Maia oldalán folytatja az év első Grand Slam-tornáját. Férfi párosban jól sikerült Horia Tecău és Jean-Julien Rojer bemutatkozása, a harmadik helyen kiemelt román-holland kettős 6:4, 6:3-ra verte az argentin Duran-Molteni duót.

Magyar részről Fucsovics Márton szenzációs eredményt ért el a hármas számú pályán, ahol kiejtette a férfi egyes tizenharmadik favoritját, az amerikai Sam Querrey-t. Az egyéniben a 64 között búcsúzó Babos Tímea párosban bejutott a második fordulóba, Kristina Mladenovic-csal a Dzalamidze-Knoll orosz-svájci győzték le 7:5, 6:3-ra.

Női egyesben két top tízes versenyző is elperecelt a negyedik napon. A világelsőségre pályázó Garbine Muguruza egy olyan tajvani lány állította meg, aki 88. a világranglistán. A magyar származású Johanna Kontát pedig a selejtező egyik szerencsés vesztese, az amerikai Bernarda Pera sokkolta, mindkét favorit két szettben kapott ki.

A szülinapos Angelique Kerber már nem bízott semmit a véletlenre, a torna 2016-os bajnoka könnyedén lépett túl a horvát Donna Vekic-en. Marija Sarapovának, Agnieszka Radwanskának, Caroline Garciának és az ausztrálok legjobbjának, Ashleigh Bartynak három játszma kellett a sikerhez.

Simona Halepnek a második körben sokkal könnyebb dolga volt, mint az első fordulóban. Eugenie Bouchard közel sem küzdött annyira, mint a 17 éves ausztrál, Destanee Aiava. Halep végül könnyedén túllépett a kanadain, aki néhány éve még a legjobbak közé tartozott. Bouchard csak a második játszmában tudta először hozni az adogatását, s bár néhány bréklabdát értékesített, Halep 6:2, 6:2-vel ment tovább. A következő körben a WTA-rangsorban 76. Lauren Davis (Egyesült Államok) lesz a konstancai teniszező ellenfele.

Ana Bogdan nagyot csatázott a Kazahsztánt képviselő Julija Putyincevával. Az orosz származású játékos csak egy gémet bukott el az első szettben, de Bogdan a gyenge kezdés után összekapta magát. A második felvonásban a román játékos 0–2-ről fordított, majd a döntő játszmában két brékkel el is döntötte a meccset. Bogdannak a legjobb 32 között nehéz lesz megismételni ezt a teljesítményt, az amerikai Madison Keys nagy favoritnak számít ellene.

Fucsovics Márton a hét elején az első főtáblás győzelmét ünnepelte a Grand Slam-tornákon, a moldovai Radu Albot után most egy jóval nevesebb versenyzőn, a top 20-as Sam Querrey-n sikerült túljutnia. Fucsovics másodjára is négyszettes mérkőzést nyert meg az ausztrál tenisztornán, legközelebb pedig az argentin Nicolas Kickerrel találkozik. Újabb győzelem esetén Sávolt Attila tanítványa jó eséllyel Roger Federerrel mérkőzne meg a negyeddöntőbe kerülésért. A svájci klasszis három szett alatt búcsúztatta a német Jan-Lennard Struffot, harmadik kihívója a francia Richard Gasquet lesz.

A csütörtöki játéknap egyik rangadóján Novak Djokovics 2 óra 45 perc alatt győzte le Gaël Monfils-t, a szerbhez hasonlóan továbbjutott többek között Dominic Thiem, Alexander Zverev, Tomas Berdych, illetve Juan Martín del Potro. Kiesett viszont a háromszoros Grand Slam-győztes Stanislas Wawrinka, illetve az ATP-ranglistán hetedik David Goffin.