2019. november 21. csütörtökOlivér

BL: Őrült meccset játszott a Chelsea és az Ajax, Gulácsiék vezetik a G-csoportot

Pálfi Csaba-Sándor utolsó frissítés: 11:50 GMT +2, 2019. november 06.

Nagy meglepetésre pontot vesztett a Barcelona a csoport leggyengébb csapata ellen. Gulácsiéknak már csak egy döntetlen hiányzik a továbjutáshoz. A H-csoportban 2 meccsen 13 gól esett.

E-csoport
Napoli (olasz)–Salzburg (osztrák) 1–1
gólszerzők: Lozano 43., ill. Haaland 11. – 11-esből

Liverpool (angol)–Genk (belga) 2–1
gólszerzők: Wijnaldum 14., Oxlade-Chamberlain 53., ill. Samatta 40.

A Liverpool már a 14. percben megszerezte a vezetést Wijnaldum révén, a félidő végén azonban egyenlített a Genk. Az 53. percben Oxlade-Chamberlain lőtt nagy gólt fordulásból, innen már nem tudott visszajönni a Genk.

A Salzburg Haaland révén tizenegyesből szerzett vezetést 11 perc után, az első félidő végén viszont a hazai oldalról Lozano egyenlített. Bár a Napoli 30 (!) kapuralövéssel próbálkozott, nem sikerült behúznia a meccset.

F-csoport
Barcelona (spanyol)–Slavia Praha (cseh) 0–0

Borussia Dortmund (német)–Internazionale (olasz) 3–2
gólszerzők: Hakimi 51., 77., Brandt 64., ill. L. Martínez 5., Vecino 40.

Az F-csoportban a Slavia Prága Barcelonába látogatott, miközben a Dortmund hazai pályán készült az Inter ellen.

A Barcelona az első félidőben jobb volt, nyolc lövésből négyszer talált kaput a katalán gárda. A Slavia ment előre becsülettel, de nyerni nem sok esélyük volt (kaput sem találtak a meccsen), ugyanakkor a Barcelona gyalázatos támadóformájának köszönhetően pontot csentek a csoportelsőtől.

A Dortmund – Inter igazi thriller volt. Az első félidőben az olasz gárda nagyon megverte a németeket, 0-2 állt az eredményjelzőn 45 perc után, a másodikban viszont valami megváltozott, a Dortmund a GötzeAlcácerHakimiBrandt négyesnek köszönhetően előbb kiegyenlített, majd a győzelmet is megszerezte. Hakimi jobbhátvéd létére igencsak termeli a gólokat, ez volt a negyedik találata négy meccs alatt idén.

G-CSOPORT
Zenit (orosz)–RB Leipzig (német) 0–2
gólszerzők: Demme 45+5., Sabitzer 63.

Olympique Lyon (francia)–Benfica (portugál) 3–1
gólszerzők: J. Andersen 5., Depay 38., B. Traoré 89., ill. Seferovic 78.

A G-csoportban Gulácsiékért izgulhattunk, a Zenit elleni szentpétervári túra nem ígérkezett könnyűnek. A csoport másik meccsén a Lyon a Benficát fogadta.

A Lipcse meccse meglepően sima volt, Demme és Sabitzer góljai révén 2-0-s győzelmet aratott a német együttes. A Red Bull ezzel gyakorlatilag továbbjutott, elméleti lehetősége van csupán a kiesésüknek. A találkozó további érdekessége, hogy a germán gárda először hozott le BL-meccset kapott gól nélkül.

A kvartett másik találkozóján a Lyon és a Benfica csapott össze. A franciák hamar elhúztak kettővel, Andersen és Memphis Depay volt eredményes, bár Seferovic szépíteni tudott, egyenlítenie nem sikerült a portugáloknak. A hajrában még esett egy hazai gól, Traoré állította be a végeredményt.

H-CSOPORT
Valencia (spanyol)–Lille (francia) 4–1
gólszerzők: Parejo 66. – tizenegyesből, Soumaoro 82. – öngól, Kondogbia 84., Ferrán Torres 90., ill. Osimhen 25.

Chelsea (angol)–Ajax (holland) 4–4
gólszerzők: Jorginho 5., 71. – mindkettőt tizenegyesből, Azpilicueta 63., R. James 74., ill. Abraham 2. – öngól, Promes 20., Kepa 35. – öngól, Van de Beek 55.

Sokáig úgy tűnt, hogy megég a Valencia hazai pályán a Lille ellen, a spanyolok egészen pocsékul kezdték a mérkőzést. Osimhen a Lille-ből a 25. percben betalált, és egészen a 66. percig ki is tartott az előny, amikor is Parejo 11-esből egyenlített. Már-már döntetlennek látszott a meccs, de az utolsó 10 percben a Lille összeomlott mentálisan, és bő hét perc alatt kaptak 3 dugót, ennek köszönhetően pedig nemcsak a BL-től búcsúznak idénre, hanem minden bizonnyal az európai kupaküzdelmektől is.

A H-csoport, és a nap legnagyobb meccsét a Chelsea-Ajax csörte hozta. Sokat elmond a meccs természetéről, hogy Jorginho az 5. percben tizenegyesből egyenlítette ki csapattársa, Abraham vezető gólját.

A vicceskedést félretéve, az Ajax úgy vezetett 4-1-re az 55. percben, hogy mindössze két gólt szerzett, ugyanakkor sokkal jobban játszott.

A 68-69. percben egy támadáson belül kapott két jogos piros lapot az Ajax (Blindet és Veltmant küldte le a játékvezető ), sőt emellett tizenegyeshez is jutott a Chelsea. Futballtudoroknak kötelező anyag, a meccs hátralevő része viszont nem, hiszen bár a 74. percben megvolt a 4-4, a Chelsea 17 perc alatt kettős emberelőnyben sem tudta megnyerni a találkozót.

Borítókép: Yahoo Sports