2019. szeptember 20. péntekFriderika

EL-selejtező: Bölöni László csapata, az FTC és a FCSB is ikszelt

Lelátó utolsó frissítés: 14:50 GMT +2, 2019. augusztus 23.

A Bölöni László által felkészített Royal Antwerp, a magyar bajnok Ferencváros és a román ezüstérmes FCSB is döntetlent játszott az UEFA Európa Liga selejtezőjének playoffjában.

Az Antwerp az előző körben a Viktoria Plzenen jutott túl izgalmas párharcban, a csehországi visszavágón Mbokani a 113. percben lőtte tovább a flandriai alakulatot. A 66 éves erdélyi szaktekintély csapata a holland bajnokság negyedik helyezettjével, az AZ Alkmaarral csatázik a főtáblára kerülésért. Az első mérkőzést Enschedeben rendezték, az alkaamari stadionban nemrég a tető rászakadt a lelátóra, így a holland csapat albérletbe kényszerült. Szerencsére senki nem sérült meg a vihar okozta balesetben.

Bölöni László legénysége a francia középhátvéd, Batubinsika góljával az első félidő végén szerezte meg a vezetést az FC Twente otthonában. A második félidőben Refaelov növelhette volna az előnyt, ám az izraeli középpályás ideális helyzetből a kapufát találta el. A 73. percben megfogyatkozott az Antwerp, a portugál jobbhátvéd, Aurélio Buta hozta össze második sárga lapját, az AZ pedig kiegyenlített, Boadu segítette a kapuba a labdát Idrissi beadása után. A vége 1–1 lett, a döntés tehát a második mérkőzésre maradt.

Gól nélküli döntetlenek

A BL-selejtezőből búcsúzott Ferencváros Litvániában lépett pályára csütörtök este, a magyar bajnok gól nélküli döntetlent játszott az FK Suduva vendégeként. A zöld-fehérek leginkább Tokmac Nguen révén veszélyeztettek, de a norvég szélső ezúttal nem járt sikerrel. A FCSB Giurgiuban csapott össze a Vitória Guimaraessel, ezen a mérkőzésen sem voltak eredményes a felek. Planic fejesgólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető, Coman lövésénél pedig a kapufa mentette meg a portugálokat, akiknek egyetlen kaput eltaláló próbálkozásuk sem volt.

A selejtező augusztus 29-én zárul a visszavágókkal.