2024. március 19. keddAngelday, József, Bánk

Liga 1: három erdélyi csapat is veretlen

Lelátó utolsó frissítés: 10:51 GMT +2, 2019. augusztus 20.

A hatodik forduló után is a Kolozsvári CFR vezeti az élvonalbeli román labdarúgó-bajnokságot, de az erdélyi csapatok közül a Medgyesi Gaz Metan és a Sepsi OSK is veretlen. Folytatódik a bukaresti válság, 11. a FCSB, utolsó a Dinamo.

A BL-selejtezőben az utolsó akadály előtt álló vasutasok szombaton a Sepsi OSK otthonában játszottak kétgólos döntetlent. A tartalékos Petrescu-csapat Alexandru Păun góljával került hamar előnybe az erdélyi rangadón, amely Kovács István játékvezetésével zajlott. A Sepsi OSK Dylan Flores ravasz szabadrúgásával egyenlített, majd a második félidőben Fejér Béla nagy védésekkel vette ki részét a piros-fehérek pontszerzéséből.

A Sepsi először tudott pontot gyűjteni a kolozsváriakkal szemben, a CFR a két csapat előző hét mérkőzésének mindegyikén győztesen hagyta el a pályát. Az eltiltását töltő László Csaba ezúttal sem ülhetett le a kispadra, de a székelyudvarhelyi vezetőedző a következő fordulóban az újonc Academica Clinceni elleni idegenbeli találkozón ismét a pálya széléről irányíthatja csapatát.

Öt másik alakulathoz hasonlóan a Sepsi OSK veretlen az új bajnoki idényben, ám a szezont nehéz programmal kezdő háromszékiek öt döntetlen mellett csak egyszer tudtak nyerni. A hetedik helyen tanyázó OSK hat ponttal van lemaradva az éllovas CFR-től.

A mezőnyben nincs százszázalékos csapat, a tabellán a FCSB-t legyűrő Poli Iași azonos pontszámmal követi a Vasutast, majd a sorozatban harmadik döntetlenjét játszó FC Viitorul következik. Jól kapta el a rajtot a Voluntari-on harmadik győzelmét kipipáló Medgyes, de az FC Botoșani sem veszített még meccset az új szezonban, míg a Craiova 3–1–2-es mérleggel áll az utolsó, felsőházi rájátszást jelentő pozícióban.

A négy erdélyi gárda közül a kilencedik FC Hermannstadt gyűjtötte eddig a legkevesebb pontot, a szebeniek viszont az utóbbi három mérkőzésükből kettőt behúztak, javuló formát mutatnak.

A bukaresti csapatoknak együttvéve sincs annyi pontjuk, mint a Sepsi OSK-nak. A FCSB egy híján már most annyi vereséget könyvelt el, mint a 2018/19-es idény teljes alapszakasza során. Az ősi rivális Dinamo időközben kikapott a mindeddig nyeretlen Chindia Târgoviștetől is, így visszacsúszott a tabella utolsó helyére.

Edzőváltás csak a fővárosi egyesületeknél történt az első hat fordulóban, a FCSB-nél Bogdan Andone távozása után Vergil Andronachet nevezték ki megbízott trénernek, a Dinamonál az egészségügyi problémái miatt ideiglenesen visszavonuló Eugen Neagoet a román futballban jártas cseh szakember, Dusan Uhrin Jr. váltotta.

Liga 1, hatodik forduló

Astra Giurgiu–FC Viitorul 1–1 (1–1)
gól: Valentin Gheorghe (40.), ill. Gabriel Tamaș (39., öngól)

FC Voluntari–Medgyesi Gaz Metan 0–3 (0–2)
gól: Dumitru Cardoso (28.), Mihai Velisar (43.), Sergiu Buș (53.)

FCSB–Poli Iași 1–2 (0–1)
gól: Florin Tănase (52., büntetőből), ill. Cosmin Frăsinescu (41.), Florian Loshaj (73.)

FC Botoșani–U Craiova 1–1 (1–1)
gól: Cătălin Golofca (1.), ill. Nicușor Bancu (29.)

Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 1–1 (1–1)
gól: Dylan Flores (31.), ill. Alexandru Păun (10.)

Chindia Târgoviște–Dinamo Bukarest 3–2 (2–0)
gól: Cristian Neguț (19.), Mihai Leca (45.), Cristian Cherchez (65., büntetőből), ill. Mattia Montini (54.), Dan Nistor (82.)

FC Hermannstadt–Academica Clinceni 2–1 (1–0)
gól: Răzvan Patriche (4., öngól), Gabriel Debeljuh (90+5.), ill. Jakub Vojtus (81.)