2019. október 18. péntekLukács

Euroszenzáció: Románia Angliát is legyőzte és elődöntőbe juthat

Orbán Zsolt Orbán Zsolt utolsó frissítés: 03:15 GMT +2, 2019. június 25.

A cserejátékos Florinel Coman vezetésével a román U21-es labdarúgó-válogatott második mérkőzését is megnyerte az Olaszországban és San Marinóban zajló ifjúsági Európa-bajnokságon.

Az angolok elleni pénteki csoportmeccsen a FCSB szélsője a második félidő közepén kapott lehetőséget Mirel Rădoi szövetségi kapitánytól. Coman a hihetetlenül gólgazdag végjátékban kiharcolt egy tizenegyest, amelyet George Pușcaș váltott gólra, majd az utolsó percekben duplázott. Igaz, első találatánál az angolok kapusa, a Manchester United tartalékcsapatában szereplő Dean Henderson is besegített egy potyával.

A román válogatott egy lépésre került az elődöntőtől - fotó: frf.ro

Az ifi Eb-re 21 év szünet után kijutott román válogatott nyitómérkőzésén Horvátország ellen nyert 4–1-re, míg az angolok hiába vezettek, emberhátrányba kerültek, s végül 2–1-re kikaptak a két büntetőt is hibázó franciáktól. A kékek a hajrában fordítottak, a rangadó Aaron Wan-Bissaka öngóljával dőlt el.

Az angol-román összecsapást a 20 ezer férőhelyes cesenai stadionban, műfüves pályán rendezték. A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) honlapja azt írja, körülbelül 10 ezren szurkolhattak a román válogatottnak a helyszínen. A találkozón egészen a 75. percig nem született gól, ám ezt követően „megőrült” a meccs.

Pușcaș jól elvégzett tizenegyesére Demarai Gray válaszolt egy szép befejezéssel. Aztán Ianis Hagi lőtte újból előnybe a románokat, kihasználva egy védelmi hibát. Az angolok Tammy Abraham révén ismét egyenlítettek, de Coman lövésével, amelynél Henderson-kapus kapitálisat tévedett, újból a sárga mezeseknél volt a fór. A hosszabbítás első percében 2–3-as állásnál Abraham a kapufára fejelte a labdát, végül Coman állította be a végeredményt a tizenhatoson kívülről, egy kiválóan eltalált lökettel.

Az első félidőben a románok alakítottak ki több gólszerzési lehetőséget, illetve volt egy meg nem adott góljuk is leshelyzet miatt. A második 45 perc nagy részében az angolok futballoztak fölényben, de Ionuț Radu remek teljesítményt nyújtott a kapuban, a Serie A-ban érdekelt Genoa CFC-nél légióskodó fiatal hálóőr hat védéssel zárt.

A csoport késő esti mérkőzésén a franciák Moussa Dembélé fejesgóljával 1–0-ra győzték le a horvátokat San Marinóban. Ez azt jelenti, hogy Horvátország és Anglia csapatának nincs már esélye továbbjutni, míg a román-francia kettőssel nagy valószínűséggel a legjobb négy között is találkozunk. Az U21-es Eb-n 12 válogatott vesz részt, a három négyesből a csoportelsők és a legjobb második folytatja az elődöntőben.

A román és a francia csapat hétfőn este 22 órától találkozik Cesenában. Döntetlen esetén mindkét együttes biztos elődöntős, de ha elmarad az iksz, akkor is nagy esély van arra, hogy ebből a csoportból kerüljön ki a legjobb csoportmásodik.

Két fordulót követően a lengyel, a német, a román és a francia csapat százszázalékos az Európa-bajnokságon. Az első és második meccsükön is négy gólig jutó románoknál csak a németek állnak jobb gólaránnyal.

Mirel Rădoi legénysége az Eb-n indulási jogot szerezhet a tokiói olimpiára, a csoportokból továbblépő négy csapat jövő nyáron az ötkarikás játékokon is részt vehet.

U21-es labdarúgó-Eb, Olaszország/San Marino
Csoportkör, második forduló

C-csoport

Anglia–Románia 2–4 (0–0)
Cesena, Dino Manuzzi Stadion
vezette: Andreas Ekberg (svéd)
gól: Gray (79.), Abraham (87.) / Pușcaș (76., 11-esből), Hagi (85.), Coman (89., 90+3.)
sárga lap: Tomori (90.) / Băluță (47.), Pușcaș (77.), Coman (90+4.)

Anglia: Henderson – Jay Dasilva (Abraham 77.), Clarke-Salter, Kenny, Tomori – Dowell, Barnes (Sessegnon a szünetben, Foden 57.), Gray – Mount, Calvert-Lewin, Maddison. Edző: Aidy Boothroyd.

Románia: Radu – Manea, Nedelcearu, Pașcanu, Ștefan – Băluță, Cicâldău – Man (Dragomir 74.), Hagi (Nedelcu 87.), Ivan (Coman 63.) – Pușcaș. Edző: Mirel Rădoi.

Olaszország–Lengyelország 0–1

1. Lengyelország 6 pont (4:2), 2. Olaszország 3 (3:2), 3. Spanyolország 3 (3:4), 4. Belgium 0 (3:5)

B-csoport:

Dánia–Ausztria 3–1
Németország–Szerbia 6–1

1. Németország 6 pont (9:2), 2. Dánia 3 (4:4), 3. Ausztria 3 (3:3), 4. Szerbia 0 (1:8)